Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számla helyett létezik más...

Számla helyett létezik más alternatíva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyéni vállalkozást szeretnék alapítani, viszont már a legelső akadálynál megakadtam.


Nagyon leegyszerűsítve a dolgot az interneten adok el tulajdonképpen szöveges fájlokat, amik különböző kódokat tartalmaznak, ezeket lehet beváltani ilyen-olyan websiteokon.


Az a problémám, hogy akitől vásárolni szoktam azt, amit én viszont eladok, az az illető nekem nem tud számlát adni, ez pedig elengedhetetlen az elszámoláshoz adózásnál. Vagy nem? Van esetleg valami alternatíva? Azt mondta, hogy neki nincs cége, ezért nem tud adni. Valami adásvételiről beszélt nekem azt hiszem, hogy azt alá tudna írni, de más nyelven beszélünk szerintem félreértett 😀



2016. ápr. 12. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
nem.
2016. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi
2016. ápr. 12. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tud számlát adni, akkor csak feketén kereskedik, és nem adózik utána. Adás-vételi szerződés még szóba jöhet, két tanúval aláíratva... de akkor abból is ki fog derülni, hogy kereskedelmi tevékenységről van szó, és nem 1-2 saját, régebbi, megunt cuccát adogatja el...

Ha nem ad számlát, akkor nem fogod tudni költségként elszámolni a vételárat, vagyis a teljes bevétel után te fogsz (helyette is) adózni.

Keress más beszerzési forrást, vagy hagyd abba te is!

2016. ápr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Az adásvételi részét nem igazán értem. Akkor ha olyat írunk, azt el tudnám konyvelni költségkent?
2016. ápr. 13. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Valós tanúk aláírásával, minden lényeges, pontos személyi adataiknak feltüntetésével.

És ha az adásvételiben szerepel: A vevő a vételárat a szerződés aláírásával egyidőben megfizette.


De persze ez csak 1-2 db-os, u.n. korábban már mások által használt, megunt, feleslegessé vált tárgyak esetében.

Amiből látszik, hogy az eladó kereskedelmi mennyiséget árul, akkor az már nem nyerő...

2016. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!