Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy könyvelőnek hány oldal...

Csurmi kérdése:

Egy könyvelőnek hány oldal jogszabállyal kell tisztában lenni?

Figyelt kérdés
Én egy cég ügyvezetője vagyok, és felmerült a kérdés a NAV részéről, hogy miért nem voltam tisztában azzal, hogy mik az ide vonatkozó jogszabályok. Én gondolom ezért bíztam meg egy könyvelőt. De ha már kérdés, szeretném tudni hogy vajon hány oldalnyi cuccal (jogszabály, állásfoglalás, stb.) kellene tisztában lennem ahhoz, hogy egy könyvelő munkáját teljes felelősséggel és mindenre kiterjedően ellenőrizni tudjam.

#könyvelés #könyvelő #adójogszabály
2016. márc. 23. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Röviden: az összessel, a jogszabályok nem ismerete nem mentesít a betartásuk alól. A saját érdeked, hogy minél alaposabban járj utána a céged dolgainak. Ha nem jó a könyvelőd, keress másikat. Vagy keress olyan céget, amely vállalja a felelősséget, ha valamit elront, és megfizeti a károdat.
2016. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Pontosan, az összessel!

Ez a kérdésem, hány oldal az ÖSSZES?

2016. márc. 23. 13:21
 3/20 anonim ***** válasza:
Sok. Ne azzal foglalkozz, hogy hány oldal, hanem nézz utána, rád mi vonatkozik. Mindenkire más mennyiség vonatkozik.
2016. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de engem pontos (hozzávetőleges) szám érdekel. Az új ptk (11es betűmérettel) 295 oldal.

Honnan tudnám hogy valami rám vonatkozik-e, ha nem olvastam el?

Elnézést, ha én el akarnám olvasni azt a szerintem több ezer oldalt, ami rám vonatkozik, könyvelő lennék. Azért egy ügyvezetőnek más feladata is van, mint az adóhatósággal foglalkozni. Például dolgozni, amihez szintén nem 5 perc alatt megszerezhető szaktudás szükséges. Így elég vicces, hogy egy megbízott és fizetett könyvelő mellett az én felelősségem lett volna ellenőrizni a könyvelő munkáját.

De ha ehhez 10 oldalt kellene elolvasnom, és annyi elég lenne, akkor még érteném is a NAV azon álláspontját, hogy az én dolgom.

2016. márc. 23. 16:35
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az ügyvezető, tiéd a felelősség. Azt olvasol el, amit akarsz, arról tudsz, amiről akarsz, ha éppen arról nem akarsz tudni, amiről kellene, az a te bajod, csak ne ríjál, ha a hülyeséged, lustaságod miatt tönkre megy a céged. Könyvelőt meg választhatsz jót is, aki nem hibázik, meg köthetsz olyan szerződést is, hogy ha hibázik, ő fizeti a büntetést.
2016. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a könyvelőnek nem az új Ptk-t kell elolvasnia, hanem a számviteli törvényt, az adózások rendjéről szóló törvényeket és még sok minden mást is.

Én amúgy egyszerű átlagember vagyok, és mégis olvasok jogszabályokat, ha érintenek, mert ez a saját jól felfogott érdekem, ahogy a tiéd is az lenne, hogy elolvasd azokat a jogszabályokat, amelyek érintenek téged.

2016. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó! Nyilván nem egy retardált vagyok. Tehát tudom hogy egy könyvelőnek nagyjából milyen jogszabályokkal kell tisztában lennie. És az nem a ptk, de ha tudnád, az az alap, hiszen minden kötelmi jognak az az alapja.

Nyilván elég sok jogszabályt elolvastam. De bocs, ha hívok egy gázszerelőt nem nekem kell az oda vonatkozó műszaki és jogi szabályozással tisztában lenni, de persze elolvashatnám sőt műszaki egyetemet is végezhetnék hogy a gázbojlerem javítását ellenőrizni tudjam, hiszen én vettem át a javítást és én írtam alá azt is, hogy elfogadom. De ha a szaki rosszul kötötte mert mondjuk a kéményen keresztül vezette át a gázcsövet, akkor nem az én hibám hogy nem láttam, hiába az én aláírásom van a papíron hogy átvettem a javítást. Példa. Így ha a kérdésre tudod a választ:

Hány oldalnyi jogszabályt és törvényt kell egy könyvelőnek tudnia?

Ha erre tudod a választ kérlek akkor válaszolj.

2016. márc. 23. 17:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Art, szviteli tv, áfa-tv, tbj, nytv, cst, szja-tv, tao, kat5a, kiva, különadók, vagyoni típusú adók, helyi adók, illetékek, egyéb adók (szakképzési, rehab, reklámadó, kult., népeü termékadó), ökoadók, szocho, eho, jövedéki adók, közösségi vámjog, Soroljam tovább? ez csak ami hirtelen eszembe jutott. Több ezer oldal, ha a tv szövegét nézed...


Elárulod priviben, mi volt a probléma?

2016. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
95%
Én könyvelő vagyok :) és nagyon nagyon kíváncsi lennék arra mi is volt az a "oda vonatkozó" jogszabály amiről a könyvelője nem tájékoztatta. Ilyen általános kérdésre nem lehet korrekt választ adni. Amúgy meg elmondom, felénk az az elvárás, hogy mindig mindent azonnal és fejből vágjunk..de elárulom..nem vagyunk jogszabálytárhelyek..hanem mi is emberek.. Már elegem van hogy mindig mindent ránk lehet fogni.minden ostor rajtunk csattan.. Egy könyvelő nem bérszámfejtő, nem ügyvéd, nem adótanácsadó, nem asztalos és nem kereskedő..stb.. közben az ügyfelek mindenre tőlünk várják a választ. A legtöbben ebben segítünk is, utánajárunk aminek lehetséges.. de mi sem vagyunk sem jósok, sem varázslók. Kérdezzen nyugodtan tovább akár itt, akár privátban. Üdvözletem.
2016. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Köszönöm, ez nagyon hasznos, ezt most egy fellebbezésbe be is emelem! :-) Köszönöm.

Az első könyvelő egyszerűen eltűnt, nem adott le semmit, de engem megnyugtatott, hogy minden rendben. A 250.000 Ft-os bünti után megkérdezte, ő állította leadta, és az elfogadó nyugtát át is küldi. Aztán eltűnt, azóta sem érem el. Én azt hittem meghalt, de hallottam nem, él és virul.

Én akkor akadályközlést nyújtottam be. Azt a NAV elfogadta. Az új könyvelőm fantasztikusan jó, nagyon elégedett vagyok. Ő újrakönyvelte az egész 2014-et, majd leadta a havi ÁFA bevallásokat. Forgalom alapján havi. Majd kapott egy telefont, hogy mégiscsak negyedévesben kellene leadni. Másnapra leadta negyedévesben. Erre azt nem fogadták el, és szerintük nem lett ÁFA bevallás leadva, és ez mind az én felelősségem, hiszen nekem kellett volna tudni. De van az ügyben más is, igazából mindent nekem kellett volna tudni. Igaz, 10 hónap nyomozás után maga a NAV sem tudja mi történt, de én tudjam. Az időszak alatt én éppen szültem, és veszélyeztetett terhesen kórházban küzdöttem a gyerekem életéért. Ez nem ok. Hiszen nekem kell mindent tudnom, ugyebár, és bár a könyvelő meg lett bízva, ki lett fizetve és minden bizonylat a rendelkezésére állt, én pedig mozgásképtelen voltam, így is az enyém minden felelősség. Valamint 27 Mill Ft ÁFA.

2016. márc. 23. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!