Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem adóznak rendesen a...

Miért nem adóznak rendesen a magyarok?

Figyelt kérdés
Folyamatosan panaszkodik mindenki hogy rossz a közbiztonság rossz az egészsegugyi ellátás. De miből fizesse ezeket az állam ha nincs elég adobevetele mert mindenki elcsalja?

2015. nov. 11. 15:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Lassan egy dzsungelben felállított házikóban különb életet lehet remélni mint például itt Magyarországon. Mert itt lenyúlnak, az adónak is adótartalma van. A rezsi nagy részén alapdíj is van a nagy semmiért. Magyarország az egyetlen olyan ország ahol még a napelemes energiatermelést is megadóztatják. Mindez nem elég?
2015. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ez nagyon komplex kérdés, de szerintem az alábbi okok játszanak:


1. Mindenki úgy tartja, hogy az állam "rossz gazda", ő jobban tudja, hogy a pénzének hol a helye. Az állam csak pénzt szed be, de nem nagyon akar bármit is visszaosztani.


2. Az állam eleve abból indul ki, hogy mindenki adót csal, emiatt olyan magas adókat vet ki, hogy szabályosan egyszerűen lehetetlen a piacon versenyképesnek maradni. Ennek folyománya, hogy a vállalkozások 90%-ánal van valami simli, emiatt pedig bárkit sakkban tudnak tartani a NAV-val.


3. Sokan úgy vélik, hogy az állam a beszedett pénzeket rossz célokra használja: stadionok, Rogán, Simicska, Mészáros, cigányok és lehet tovább folytatni a sort. Arról nem is szólva, hogy a "csipszadót" elvileg azért vezették be, hogy az EÜ-t rendbe tegyék és lófütty se történt azóta sem, holott felment az összes érintett terméknek az ára...


És hogy a végére valami megoldási javaslatot is írjak:

Annyi kellene, hogy az állami újraelosztást drasztikusan lecsökkentik: minimális adók, cserébe minimális állami szolgáltatások. Így az embereknél maradna a pénzük jelentős része, cserébe az EÜ és oktatás fizetős lenne és mindenkinek magának kellene gondoskodnia a nyugdíjas éveiről.

Csak az a fő baj, hogy az országban több millió alkesz lumpen-proli van, akik az Állam bácsi f...án csüngenek és követelőzni/sírni nagyon jól tudnak, de értelmes munkát végezni már nem. És az ilyen hulladékok szavazata is annyit ér, mint egy normális emberé, emiatt mindig olyan politikai garnitúra lesz, akik a dolgozókról az utolsó bőrt is lenyúzzák, de cserébe semmit se osztanak vissza a közösbe, mert a sok "cociális" kiadás elviszi az egészet. Emiatt nincs se normális EÜ, se normális oktatás, se normális infrastruktúra, de vannak rekord magas adók, csökkent versenyképesség és folyamatosan lecsúszó társadalom. Az egész folyamat öngerjesztő, mert minél élhetetlenebb az ország, annál több normálisan dolgozó ember lép le, emiatt csökkennek a bevételek, emiatt adót emelnek, ami miatt a cégek is elkezdenek kivonulni/becsődölni, tovább esnek a bevételek, még több adót vetnek ki és így tovább...

A pontot az "i"-re pedig az teszi fel, hogy a sok proli tesz magasról a lényegi politikára (max. a kocsmában hőbörög 2 feles között), emiatt akik hatalmon vannak, gyakorlatilag azt tesznek (lopnak), amit akarnak, mert majd a párttévé elhiteti a sok prolival, hogy jó az neki ha pl. épül 80 új stadion.

2015. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsó hozzaszoloval. Sok proli mind az állam csecsèn akar lógni de adózni azt nem szeretne
2015. nov. 11. 20:11
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy mind az állam csecsén akar lógni. Csupán szeretnének közteherviselést. Egy olyan jövedelem után könnyű adózni amit mások munkája termel meg, például a tőkejövedelemből. De aki naponta vért izzad azért hogy a munkájával fenntartsa az országot, az jogosan érzi úgy hogy ő már épp eleget tett az országért, aztán még adózzon is abból a szűkös jövedelemből.

Ez épp olyan hogy egyik város polgármestere csodálkozva kérdezte a szegényektől hogy mi a bajuk a távhő árával, hisz ő ki tudja fizetni. Csak a pontosítás kedvéért az ő jövedelme egymillió Ft feletti, amire még százezres nagyságú üzemanyagtérítés meg egyebek jönnek. És ő csak dolgoztat és nem dolgozik, és ezt a saját szavaival mondta. Míg az említett prolik napi 8...14 órát izzadnak, mert hát az értékek maguktól nem jönnek létre, és persze minimálbérért vagy annál nevetségesen több bérért. A két példát összehasonlítva egyáltalán nincs közteherviselés. Nem adózni nem szeretnek az emberek, hanem ha hülyének nézik őket. Egy könyvelő ismerősöm szokta mondani hogy számtalan nagyvállalkozónak könyvel aki kevesebbet adózik a több milliós jövedelme után mint egy minimálbéres proli. Mert mindent leírat az adóból, áfákat igényeltet vissza sokszor jogtalanul és még számtalan kiskaput kihasznál ami nem véletlenül van meg a rendszerváltás óta. Az olyan vállalkozó könnyen beszél hogy "adózzatok emberek".

2015. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Carragher_x ***** válasza:

"Mondjuk ha a politikusok is csak annyit keresnének mint mondjuk a kórházi orvosok, ápolok, akkor maradna pénz a közbiztonságra, egészségügyi ellátásra." - Marhaság, ezek államháztartási szinten még kerekítési hibához is pici tételek.


A kérdésre válaszolva: sajnos nálunk elég régi történelmi berögződés az állam kijátszása, ellenségnek tekintése, az "okosban" megoldás. Ezt a szemléletet a mai napig nem sikerült levetkőznie a társadalmunknak.

Másrészt bizonyos területeken valóban már-már kigazdálkodhatatlan adóterhelés van (pont a nemfizetés miatt).

Harmadrészt a legtöbb ember egyszerűen képtelen felfogni, hogy az államtól kapott pénzt/szolgáltatás árát azt bizony be is kell fizetni, nincs olyan, hogy vmi "jár".

Negyedrészt pedig működik a "más szemében a szálkát is" szemlélet, megy az egymásra mutogatás, holott ma Magyarországon nincs olyan felnőtt ember, aki éves szinten nem minimum százezrekben mérhető adót csal el, a legszomorúbb ebben pedig az, hogy van aki nem is tudja, hogy lop. A két klasszikus példa, amikor az illető azt hiszi ártatlan, közben pedig épphogy kedvezményezettje a csalásnak:

- Feketejövedelem. Nem, nem csak a vállalkozó "csalja" el az adót, hanem a foglalkoztatott is, lévén a munkáltatónak teljesen mindegy, hogy a bérköltsége úgy lesz 200EFt, hogy minimálbérre bejelentve a fennmaradó részt odaadja borítékban, vagy épp durván bruttó 160-ra jelent be és minden legális.

- Számla nélkül olcsóbb vásárlás. Az áfa a fogyasztót terheli, ha vkinek "számla nélkül olcsóbb", akkor bizony adót csal a kedves vevő. Marinénitől fű alatt megvenni 30kg cseresznyét szintén adócsalás, mint ahogy Janibától is felvásárolni a házipálinkát.

2015. nov. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"...sajnos nálunk elég régi történelmi berögződés az állam kijátszása, ellenségnek tekintése..."

Én ezt átfogalmaznám így:

Sajnos nálunk elég régi történelmi berögződés az, hogy az állam meglopja, becsapja sőt ellehetetleníti a polgárait, ellenségként funkcionál. Például már az 50-es évek kuláküldözései a sötét középkor boszorkányüldözéseire hasonlítottak. Kuláknak minősítették még a sajátkezűleg dolgozó tisztességes gazdát is ha jó haszonállatot láttak benne aki robotol a TSZ-ben, eltartva az ingyenélőket. Hogy aztán mára az akkor elkobzott földek és létrehozott szövetkezetek is az elvtársaké legyenek. Ja és ők magukat ma miért nem minősítik kuláknak vagy kizsákmányolónak? Ja mert ők egykori elvtársak és azok gyerekei és cimborái. Ahogy ma sem jobb a helyzet, csak a lopás más módszerekkel zajlik. Például megtiltják a kocsmáknak hogy szerencsejáték gépeket üzemeltessenek, mert konkurrenciát jelentenének Vajna kaszinójára. És még lehetne sorolni. Köszönőviszonyban sincs a tisztességes állam fogalmával az, ami egyeseket hozzásegít a jogtalan gazdagodáshoz mások kárára. Sőt, valójában államnak sem nevezhető, mivel az állam egyik feladata pont az lenne hogy jogállamban élhessünk. És megvédje a tisztességes polgárokat a megerősödött, kapzsi és szabályokat kijátszó haszonszerzőktől.

---

"...a legtöbb ember egyszerűen képtelen felfogni, hogy az államtól kapott pénzt/szolgáltatás árát azt bizony be is kell fizetni..."

Ahogy az állam is egyszerűen képtelen felfogni, hogy a bármi okból megkárosított polgárokat kártalanítani is kellene illetve a beszedett pénzért egyenértéket is kellene nyújtani. Például valakinek európai bíróságig kellett mennie azért hogy a trafikmutyi miatt kártalanítsa az állam. Vagy az államosítás károsultjai (illetve azok jogutódjai) a mai napig nem lettek kártalanítva sem az akkor ért jogtalan sérelemért, sem azért hogy az egész szocializmus alatt nem a sajátjukban dolgoztak hanem az államot vastagították, illetve a privatizálásra kerülő tőkét hozták létre. Sem azért hogy emberéletek mentek tönkre miatta, hisz sokan megrokkantak a TSZ-ekben a kemény fizikai munkától.

---

Tévedés azt gondolni hogy az emberek nem szeretnek vagy nem akarnak fizetni semmiért. Az emberek nagyon is bőkezűek akkor ha úgy érzik hogy teljes mértékben korrektek velük szemben. Például Hunyadi Mátyás királysága idején még magasabb volt az adó mint máskor. Az emberek mégis örömmel fizették, mert a király a tökére lépett minden élősködő vagy igazságtalan uraságnak. De az utóbbi 100 évben nem ez történik, hanem épp ellenkezőleg, tönkretszenek kisembereket azért hogy állammal összejátszó gazdagok méggazdagabbak lehessenek. Lásd a játékgépek betiltását és Vajna kaszinójának megjelenését, vagy a padlássöprést és ma meg állami gyárak és földek eladását, persze más rétegnek.

2015. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az állam ellenségnek tekintése már a szocializmusban elkezdődhetett kialakulni. Aki már élt azokban az időkben, az jól emlékszik azokra az osztálytársaira akiknek még egy ceruzára vagy radírra sem került. Mert az államnak végzett munka a kötelező sorkatonaságra hasonlított, vagyis kötelező volt és szinte ingyenes. Persze az úgynevezett kapun belüli munkanélküliek azért jól jártak, hisz munka nélkül kapták azt a keveset. A munka után aki odahaza háztájival vagy más maszek tevékenységgel megélhetést csinált, annak gyerekének került a példaként említett iskolaszerekre meg másra. Pedig az állami kötelező munkahelyeken több időt kellett elcseszni és többet is kellett dolgozni. Már úgy értve hogy annak aki értékteremtő valódi munkát végzett, hisz nem mindenki volt kapun belüli munkanélküli. Ilyen élmények után miért tekintenék az emberek az államot puszi havernak? Talán azért mert ma ráadásként milliárdosokat engedett ránk erősödni? Ráadásul többségük az egykori kapun belüli munkanélküliekből került ki. És még véletlenül sem akad köztük olyan aki valamilyen formában hasznos ember lett volna a régi rendszerben, hisz az elvtársak nem azért lettek akkoriban elvtársak hogy dolgozniuk kelljen. Hanem nyílt titok volt hogy azért hogy ne kelljen dolgozni.

A kiírt kérdést simán fel lehetett volna tenni úgy is, hogy az emberek miért nem szeretik támogatni például a szicíliai maffiát és annak keresztapáit.

2015. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Carragher_x ***** válasza:

"Az állam ellenségnek tekintése már a szocializmusban elkezdődhetett kialakulni." - Ez sokkal korábbi alapokról indul, a Deák-féle passzív ellenállás kihirdetésétől.


"Tévedés azt gondolni hogy az emberek nem szeretnek vagy nem akarnak fizetni semmiért. Az emberek nagyon is bőkezűek akkor ha úgy érzik hogy teljes mértékben korrektek velük szemben. Például Hunyadi Mátyás királysága idején még magasabb volt az adó mint máskor. Az emberek mégis örömmel fizették, mert a király a tökére lépett minden élősködő vagy igazságtalan uraságnak."

Rettenetesen el vagy tévedve, adót sose fizettek az emberek "örömmel", Hunyadi uralkodásáról meg nem ártana a népmeséken túl is némi ismeretet szerezned, mielőtt még nagyobb hülyeségekkel magasztalod:D


Teljesen felesleges itt felmentéseket keresni, hogy miféle morális okokból lopják el az emberek az adót, mert nincs mögötte semmiféle moralitás, simán csak önös, kapzsi érdekek.

2015. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, látom otthon vagy a társadalomtudományokban. Akkor jól ismered Széchenyi munkásságát is. Néhány gondolat tőle:

"Se bot, se vessző nem hozott még egy országot is virulásra..."

"De el kell törölni a dézsmát és a kilencedet is, mert megölik a jobbágy szorgalmát."

És persze említi a földesúr/jobbágy viszony eltörlését is, vagyis ne legyen egyenlőbb senki se.

Forrás: [link]

A mai Magyarország leginkább a sötét középkorra (egyesek szerint az ókorra) hasonlít. Kényszerből elvett adóztatásból nem fog felvirágozni az ország!!! Hanem épp az ellenkezője fog történi és nem azért mert Széchenyi utalt rá. A kényszeradóztatással, az adóbehajtás szigorításával 3 dolgot biztosan el lehet érni:

1. Senki nem lesz hajlandó dolgozni, és visszatér az átkosban megismert kapun belüli munkanélküliség is.

2. Egyre többen fogják elhagyni az országot és persze pont a szorgos emberek.

3. Az ország egyre szegényebb és élhetetlenebb lesz.

2015. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És az előbbi válaszban leírtakkal tisztában is van a legtöbb magyar. Ezért igyekszik elkerülni az adókat hogy az adó ne ölje meg a szorgalmát. Nem véletlenül tekintjük Széchenyit a legnagyobb magyarnak, hisz igaza van.
2015. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!