Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójogi szempontból rendben...

Adójogi szempontból rendben lenne, ha ezzel a szöveggel hirdetném magam? "5 db 35 cm átmérőjű hawaii pizzáért weboldal készítést vállalok. "

Figyelt kérdés
Mindezt munkanélküli magánszemélyként, az egészségügyi hozzájárulást rendszeresen fizetve, minden más bevételi forrásom után korrektül adózva. Természetesen nem csak a hirdetés, hanem az emögött álló rendszeres, tartós tevékenység jogi megítélése érdekel.

2015. okt. 6. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
adózni hogyan fogsz ill számlát adni?
2015. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ahogyan ilyen esetben adózni és számlát adni kell, a hatályos magyar adózási szabályoknak megfelelően. A kérdésem arra irányul, hogy milyen szabályok vannak. Nekem úgy tűnne logikusnak, hogy ezután se áfát, se SZJA-t, se mást nem kell fizetni, elég ha az egészségügyi hozzájárulást fizetem. Elvégre az áfát befizette a weboldal megrendelője, amikor megvette a pizzát. Nekem pedig nem származott ebből bevételem, tehát nem képez SZJA alapot. Vagy ez nem így működik?
2015. okt. 6. 17:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Vannak direkt cserebere oldalak, amik az ilyen kölcsönös segítségnyújtásra épülnek. Ott érdemes ezzel kezdeni valamit. Meg aztán lehet, hogy a harmadik weboldal után már herótod lenne a pizzából, és inkább valami más segítség kellene. Azt tudom, hogy az ilyen weboldalak nagy vitákat váltottak ki, mert valahol mégis csak kereskedelem, de mivel pénzforgalom nincs mögötte, így tehetetlen az adóhivatal, semmit nem tudnak kivetni rá.
2015. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet. Megnéztem a cserebere.hu oldalt, de pont a lényegről nem ejtenek szót. Végigolvastam a gyakran ismételt kérdéseket és az Általános Felhasználási Feltételeket, de az adójogi vonatkozást illetően sehol semmi. Illetve egy mondatot találtam, aminek a második fele inkább elbizonytalanít, mint megerősít:


"Az üzemeltető nem vállal jog- és kellékszavatosságot az internetes oldalon elhelyezett termékekre és szolgáltatásokra, és teljes egészében kizárja felelősségét a Felhasználók között létrejött jogügylet alapján feleket terhelő kötelezettségek alól, vagy nem szerződésszerű teljesítéséből eredő károk okozásáért."


Tehát arról nincsen szó, hogy a felhasználók között létrejövő ügylet keletkeztet-e adózási kötelezettséget, de arról van, hogy ezügyben minden felelősségtől elzárkózik az oldal üzemeltetője. Ebből én nem kérek, kizárólag 100%-ig átlátható, jogilag tiszta megoldás érdekel, semmi "feketézés-szürkézés".


Más hasonló oldalt nem találatam. Ha tudsz még ilyet ajánlani, akkor azt megköszönöm. (Illetve bármilyen más megbízható forrást, ami segít tisztázni a kérdésem adójogi hátterét.)

2015. okt. 6. 18:15
 5/14 A kérdező kommentje:
U.i.: Attól hogy nincsen pénzforgalom mögötte, még nem kizárt hogy adójogilag problémás. Pl. ha ez színlelt szerződésnek minősül, és külön-külön vizsgálandó a weboldal készítés és a pizza készítés, akkor szerintem az aktuális piaci árak alapján utólag meghatározható egy összeg, amit a kivetett adó alapjának tekinthetnek. Szóval itt a jog dönt, nem a józan paraszti ész. Csak nem ismerem a jogot, ezért lenne szükségem szakértő segítségére. Pénzem nincsen rá, csak a kocsiját tudnám lemosni cserébe, csak nem tudom hogy egy ilyen ajánlattal legálisan bekopogtathatok-e hozzá. :)
2015. okt. 6. 18:20
 6/14 A kérdező kommentje:

Gyakorin 2 ilyen kérdést találtam, de nem egyértelmű.


Itt azt mondják mehet.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


Itt ellentmondanak a vélemények.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2015. okt. 6. 18:31
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szabályosan akarsz csinálni mindent, miért nem kérsz adószámot magánszemélyként? Kérsz rendesen pénzt a weboldalért, és adózás után azt veszel belőle, amit akarsz. Akár pizzát is.
2015. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet. Sajnos az nem lenne szabályos. Idézem az adózóna írását: "(...) nagyon sok magánszemély azt gondolja, hogy a magánszemélyként kiváltott adószám birtokában ugyanúgy tud rendszeres, üzletszerű gazdasági tevékenységet végezni, mint egy egyéni vállalkozó vagy, mint a társaságok. Az adószámos magánszemély azonban csak eseti jelleggel, alkalomszerűen, időszakosan végez gazdasági tevékenységet, míg egy egyéni vállalkozó rendszeresen és üzletszerűen."

Itt a teljes írás: [link]

2015. okt. 6. 22:26
 9/14 A kérdező kommentje:

Arról sok helyen írnak, hogy cégek között hogy megy a barter. De hogy adószám nélküli magánszemélyként csinálhatok-e ilyet más magánszemélyekkel, vállalkozókkal, cégekkel, arról sehol semmi. Pl.:


"Csere- és barterügyletek esetében mindkét ügyletről egyszerűsített számlát kell kiállítani, és a számlában a gazdasági eseményre szövegesen is utalni kell. A számlán fel kell tüntetni, hogy az pénzügyi teljesítést nem igényel, s a fizetési mód rovatban is utalni kell a csere/barter ügyletre. A klasszikusan pénzmozgás nélküli ügyleteket az egyik oldalon árbevételként, a másikon ráfordításként (költségként) számoljuk el. Az áfakötelezettség megállapítása szemszempontjából az ügylet csere/barter jellege indifferens."

Forrás: [link]

2015. okt. 6. 22:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Jól van na, nem gondoltam, hogy ennyire odavagy a pizzáért. Nekem 5 db 35 cm-es biztosan elég lenne egy hónapra. Akkora forgalom meg még simán elmegy adószámos magánszemélyként.
2015. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!