Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudhatom meg, ha...

Honnan tudhatom meg, ha esetleg a munkáltatóm megszüntette a munkaviszonyomat (a tudtom nélkül)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tehet ilyet egyáltalán munkáltató??
2010. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azért az csak feltűnik, ha nem engednek be a munkahelyedre, nem?
2010. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

ügyfélkapun keresztül le tudod ellenőrizni a TAJ számoddal!


Hogy tehet-e ilyet a munkáltató? Nem. De simán megteszi.


Attól függetlenül simán beengedik a munkahelyére, mert valakinek dolgoznia kell...csak fizetni nem akaródzik utána...:)


Sajnos van ilyen.

2010. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen, megteszik, akkor is, ha nem lehet. Ellenőrizd a TAJ számodat, ügyfélkapu, TB központ. Ha gáz van, jelentsd a munkaügyi felügyeleten, és vizsgáltasd ki a problémát. Ha tényleg csalt, megbüntetik, és kötelezik a bejelentésedre, ha nem, akkor korrigálják a hibát.
2010. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Neme gyértelműá, hogy mi a kérdésed. Hogy pl. rtávollétedben (pl. táppénz alatt) kirúgtak vagy hogy nem fizetik utánad a járulékokat, mert a hatóságok felé úgy tesz a cég, mintha már nem dolgoznál ott és erre pl. csak évek múlva jössz rá, hogy nem fizettek utánad.
2010. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gyeden vagyok, várom a következő babát, és közben eladták a volt főnökömék a céget velem együtt, amiről engem elfelejtettek értesíteni. Viszont most felszámolás alatt áll a cég, és nem tudom, van-e még munkaviszonyom, ami ugye az új gyedhez kell.
2010. febr. 28. 23:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Gyed ideje alatt nem szüntethető meg a munkaviszony...


Én a helyedben felhívnám telefonon a munkahelyem munkaügyisét és megkérdezném : mi van ilyenkor?

2010. márc. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi ennek a weboldalnak a címe,ahol meg lehet nézni?Sajna én is ebben a cipőben járok :(
2010. márc. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak ugyanabba a munkakörbe kötelesek visszavenni, mást felajánlhatnak, de nem vagy köteles elfogadni. Megtalálják a kiskaput, attól tartok, keresned kell mást, viszont járj utána, szerintem ha csalni akarnak (kísértetiesen emlékeztet egy velem történt esetre, csak én nem voltam GYED-en), ha csalnak, tagadni fog a munkaügyi kolléga is. Irány az önkormányzat, regisztrálj ügyfélkapun, aztán nézd meg.
2010. márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ma megkerestem a felszámolót, azt mondta, jobban járok, ha nem is keresem az új tulajt, mert valami ukrán. Csak alibinek kellet a cég.
2010. márc. 1. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!