Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kölcsönzőcég tgyás alatt meg...

Kölcsönzőcég tgyás alatt meg akarja szüntetni a munkaviszonyomat. Azt állítja, hogy megteheti. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Befolyásolja ez a gyed összegét? Gyed alatt ha másik babát szeretnénk, már nem járna utána tgyás és újra a gyed? Közös megegyezéssel akar felmondani, nem akarom aláírni. Mit tehetek?
2009. máj. 19. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg. Alá ne írd a közös megegyezést, mert onnantól kezdve nem tehetsz semmit. Ha ki akarnak rúgni, hát rúgjanak, te meg majd mész a munkaügyi bíróságra. Nyugi, neked áll a zászló, csak ne írd alá a közös megegyezést. Így akarnak bepalizni.
2009. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én is így gondolom. nem írok alá semmit, kölcsönzőcég ide vagy oda.
2009. máj. 19. 16:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy kölcsönzőcég vagy nem. Gondolom határozatlan idejű szerződésed van velük? Fúúúú, de mocskok. (1. voltam)
2009. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azaz. Határozatlan idejű. Azt mondta, hogy a munka törvénykönyvében benne van, hogy kölcsönzőcég, úgyhogy felmondhat. Akkor erre azt mondtam, hogy minek kellek ehhez én, rúgjon ki. Erre azt mondta, hogy azért kell a közös megegyezés, hogy gördülékenyebb legyen, persze ezt már hebegve.
2009. máj. 19. 16:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod a Munka Törvénykönyvét: [link]
2009. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen, átbogarászom.
2009. máj. 19. 16:46
 7/10 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy


90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának



időtartama.



van ez a törvény, és a kölcsönzőcégre vonatkozó résznél ez van:


193/P. § (1) Kölcsönzés esetén e törvény 3. §-ának (6) bekezdése, 76. §-ának (5)-(8) bekezdése, 76/B. §-a, 79. §-ának (5) bekezdése, 86/A-96. §-ai, 97. §-ának (2) bekezdése, 100. §-a, 106. §-a, 115-116. §-ai, 134. §-ának (1)-(2) és (5)-(6) bekezdése, 150. §-ának (1) bekezdése, 155. §-a (1) bekezdésének második mondata, a 167. §-ának (2)-(3) bekezdései, 170-170/D. §-a, a Harmadik részének X. fejezete, a 202. §-ának c)-d) pontja nem alkalmazhatók.



a 90. paragrafus nem alkalmazható. tehát akkor mégis felmondhat?

2009. máj. 19. 18:09
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Felmondhat, mert a Munkatörvénykönyve kismamák munkajogi védelmére vonatkozó részei nem vonatkoznak a munkaerő kölcsönzés keretében való foglalkoztatásra. A tgyás alatti munkaviszony megszűnés sem a gyed összegét, sem az arra való jogosultságot nem befolyásolja. Passzív jogon jár gyed annak akinek a tgyás alatt szűnik meg a munkavizsonya.

2009. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen. sajnos ez a helyzet. :(

akkor a gyedről nem mehetek tgyásra majd megint gyedre? vissza kell mennem dolgozni a gyedem után a két gyerek közt, ha nem akarok éhen halni? (a gyes az nem is játszik, az szerintem nem igazán pénz.)

illetve: ha felmond, vajon milyen indokkal fogja ezt megtenni? mert én akkor se írok alá közös megegyezést, már csak elvből se. főleg úgy, hogy semmit nem ajánl fel.

2009. máj. 19. 18:43
 10/10 A kérdező kommentje:
na meg másik kérdés, hogy az eddig bentmaradt szabadságaimat azért kifizeti?
2009. máj. 19. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!