Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól van kitöltve az adóbevallá...

Jól van kitöltve az adóbevallásom?

Figyelt kérdés

[link]


Engem csak a 22.-es sor zavar, hogy még vehetnék fel családi kedvezményt?!



2015. jan. 13. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 1 gyermekre tekintettel vagy (vagytok) jogosultak családi kedvezményre, akkor nem vehetnél fel még kedvezményt.


Mivel van annyi adóalapod, hogy a teljes összeget érvényesíteni tudod, ezért nem jár több.

Akkor lenne érdekes a járulékból igénybe vehető kedvezmény, ha nem lenne annyi adóalapod hozzá.

A bevallás így jó, ha 1 gyermekről van szó és mind a 12 hónapra vonatkozó a jogosultság.

2015. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az eltartottak után járó családi adókedvezmény keretösszeg-et (19. sor) egyáltalán nekem kell beírnom?
2015. jan. 14. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ez most nekem hirtelen durva...:)


Tegnap csak a családi kedvezmény maximális összegére néztem rá, az pedig 1 gyermek esetén jó!


Ma nézem tovább, és látom, hogy teleaggatták a bevallást egy csomó hülye új dologgal. Még nem foglalkoztam vele, hogy mi a fenét kombináltak már megint bele, de átrágom magam hamarosan, és megírom.

2015. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kitöltési útmutatót.


A bevallásod jól van kitöltve, ha 1 gyermek után érvényesítesz családi kedvezményt.


Nem vehetsz igénybe további (járulék)kedvezményt, mivel a Neked (családnak) járó teljes összeget érvényesíteni tudod az adóalapoddal szemben.


Nem egyszer futtottam neki a kitöltésinek, nagyon kiváncsi vagyok arra, a NAV mit nyilatkozik abban a kérdésben, hogy hány darab bevallás érkezett be hibásan...:)


Egy szakmainak is nehéz megemésztenie ezt, nemhogy egy hozzá nem értőnek, aki mondjuk "bonyolult családi kapcsolatokkal" is rendelkezik ráadásként.

2015. jan. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!