Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha véletlenül nem jó az...

Ha véletlenül nem jó az adóbevallásom amit beküldtem akkor megbüntetnek engem?

Figyelt kérdés
nekem azt mondták csak azt büntetik meg aki nem küldi be az adóbevallását időben, ha valaki beküldi és hibás azt nem büntetik meg hanem behivják és kijavitatják vele, igaz ez?

2014. máj. 27. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Számszaki hibát maguk az adósok hivatalból javítanak...

Ha nem jó a bevallásod, akkor ne várd meg, hogy "behívjanak" javítani. Be kell adni önellenőrzést, amivel "korrigálhatod".

2014. máj. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a hiba. Engem hívtak már be, kijavították, semmi következménye nem lett. De a végeredményt nem módosította, pusztán formaságról volt szó.


Ha tudod, hogy elrontottál valamit, akkor szimplán önellenőrzéssel beadod újra, ne várd meg, amíg ők keresnek.

2014. jún. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!