Vagyonkimentésnek számít? Egyik rokonom tartozik a nav-nak, bankoknak, most fog örökölni, és az örökséget, ajándékba fogja adni, nehogy a nevére kerüljön mert akkor lecsapnak rá a hitelezők, de ha ajándékba adja akkor is baja lehet.
Látom, ne nyugszol, s ma is megkérdezted ugyanezt. Nem tudok mást írni, s más sem, egyértelmű a dolog.
Logikai bukfenc is van a dologban.
Elajándékozni csak olyan dolgot tudok, ami az enyém. Ha az örökségről lemondok, el sem tudom azt ajándékozni.
De a pozitív mérlegű örökségről lemondás már önmagában is azt jelenti, hogy rosszhiszemű az adós, hiszen az örökségéből részben vagy egészben rendezni tudná az adósságait.
Az összeg nagyságától függően börtönbe kerülhet eleve, ha ilyesmivel próbálkozik, akkor súlyosabb elbírálás alá fog esni.
Főleg - s másképpen nem is lenne értelme a trükknek - ha olyas valakinek ajándékozná, aki függő viszonyban van vele, azaz fű alatt, de mégis csak a kérdezett személyhez jutna a pénz, az ajándékozás csak színlelés.
Akár 10 ügyvédet is megkérdezhetsz, mint ugyanezt fogja neked mondani, hiszen jól tudják, hogy ez esetben az ajándékozási szerződés elkészítését, stb. velük csináltatod meg, amiért ők tőled tisztességes összeget kapnak.
De ehhez az kell, hogy a hagyatéki tárgyaláson az örökölt vagyon először a nevedre kerüljön!!! Mert csak azt fogod tudni elajándékozni, ami jogilag is a tied!!! Ha tartozásod van, és mégis elajándékozod az örökséget, persze, hogy a nav rögtön semmissé teszi az ajándékozási szerződést!!!
Ezért írja a 3as, hogy már egy lépéssel korábban, a közjegyző által lefolytatott hagyatéki eljáráson mondj le a saját örökségedről a gyermeked nevére, és ez esetben nem kerül semmi vagyon a nevedre, nincs mit elvihessen a nav, és persze az ügyvédekhez sem kell rohannod (=fizetned), hogy ajándékozási szerződést csináljanak!!
Sokkal egyszerűbb és biztosabb, amit a 3as tanácsol, és főleg olcsóbb, mint amit az ügyvédek mondanak!
Minden ügyvéd megcsinálja, ha kéred, hiszen megbízási díjat fizetsz neki, vagy a hagyatéki eljárás keretében rendezik ezt, de ez attól még vagyonkimentés akkor is!
A végrehajtó majd az új "tulajtól" fogja követelni az előző tulaj tartozása fejében.
Ne gondold, hogy nem, mivel a rokonod tud a tartozásáról, tehát ez az ügylet fedezetelvonásnak számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!