Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Romlana a magyar gazdaság, ha...

Romlana a magyar gazdaság, ha a devizahiteleseknek nem kéne többet fizetniük a bankoknak?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A bankok veszteségesek lennének, nem tudnának hiteleket kihelyezni, így a magyar vállalkozások nem jutnának fejlesztési forrásokhoz, így döglődne a gazdaság.


Erős bankrendszer nélkül nincsen erős gazdaság.

2014. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Téged sem az eszedért léptettek elő kérdezővé.
2014. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Sün!! ***** válasza:
93%
Nem is értem a kérdésed. Mi az, hogy ha nem kéne többet fizetniük? Ha egyáltalán nem kellene visszafizetniük ami maradt? Hát akkor én leszek az első aki kimegy tüntetni. A hitel nem ajándék. Vissza KELL fizetni.
2014. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
A bankok kivonulnának meg néhány becsődölne. Ettől meg a gazdaság összeomlana.
2014. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező? Te hogy érted a kérdést? Egyáltalán nem fizetni, vagy csak visszaállítani a régi árfolyamot? Mert azért nem mindegy.


Ha nem fizetnék tovább, akkor a bankrendszer becsődölne, de nem csak itthon, hanem rántaná vele szerintem az egész EU-t, utána pedig az argentin helyzet következne.


# 3:

Felvettünk 1,2 milliót öt éve és havi szinten kb 50k-t fizetünk. Szerintem már bőven vissza lett fizetve, úgyhogy ne gerjeszd a vitát a hülyesége demagógiáddal.

2014. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
# 5: *hülye demagógiáddal...
2014. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy a bankrendszer csődebe menne. Zárnának egy rossz évet és kész. De a befektetői bizalom gyakorlatilag megszűnne, a későbbiekben kínált hitelek pedig nagyon megdrágulnának. A bankok nem szeretik, ha megkurtítják őket, mint ahogy senki más sem.


A devizahiteleket felvették valamilyen feltétellel. Ismert volt az árfolyamkockázat, a hitelt felvevők megkapták a kezükbe a szerződést, volt alkalom tájékozódni a törvényi szabályozottságról és a bankok ÁSZF-je is nyilvánosan közzé van téve. Aminek persze nem néztek utána a most nyavalygók. Ócsó volt a hitel, felvették. Két dolgot kell egy embernek megtanulni, mire felnő. Hogy addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér, és hogy ha valami olcsó, annak az árát mindig meg fogja fizetni.

2014. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

# 7:

Volt anno egy olyan dolog, hogy árfolyamsáv. [link]


Na ezt 2008-ban eltörölték és akkor szállt el minden devizahitel törlesztőrészlete. Sokan még ez előtt vették fel őket, így akkoriban még nem lehetett ezt előre látni.

(persze ha ezt az egészet ez nem befolyásolta, nyugodtan kijavíthat bárki)


Az addig nyújtózkodj, míg takaród ér dolog pedig erre pont nem igaz. Én felveszek egy hitelt, aminek a törlesztője 60k és mondjuk keresek 200k nettót. Vígan kifizetem és nincs semmi probléma. Viszont ha valamilyen szövevényes módon megváltozik a törlesztőrészlet és már 120k-t kell fizetnem, akkor érezhető, hogy az bizony gondot fog okozni... és nem csak nekem, hanem a gazdaságnak is. Az a 60k forint, ami az árfolyam emelkedése miatt megy ki az országból, nem tudja a gazdaságot erősíteni itthon.


Figyeljétek meg, hogy lesz még jóval gyengébb a frank akkor, ha forintosítottak minden hitelt és a bankok ki akarják vinni az országból a hasznot. Kevesebb forintért több frankot fognak tudni vásárolni.

2014. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8#


2008-ban még csak igen lájtos volt az emelkedést, sőt nagyon nem is nevezném annak az elkapkodott svájci monetáris politikának meg a magyar kézifék behúzásának köszönhetően A 155-ös értékről egy 170-esre kerül az év bégén egy 10%-os emelkedés/év annyira azért nem volt vészes:

[link]


2009-ben a kamatcsökkentésnek és gyors fellpésnek köszönhetően erősödött valamennyit a forint a kezdeti zuhanás után és tett egy kört:

[link]


Az érdemi emelkedés 2010-2011 periódusban játszódott le amikor is az euroválság mint olyan kicsúcsosodott és a közel 100%-osan az euróhoz kötött forint együtt zuhant az euróval a menedékdevizának tekintett frankkal szemben. Simor meg persze nyomta lefelé tovább az így is magasra kúszó alapkamatot, ami 2011-re falhoz érkezett.

2010:

[link]

2011:

[link]


Utána meg a válság konszolidálódásával és a PIGS országok némelyike előmászása miatt az euró is visszaerősödött a frankkal szemben. Meg persze a svájciak is a válság miatt súlyosan deflálódó frankjukat is elinflálták némi pénzosztással.


A válság lekövetése:

[link]


Az árfolyamsávot meg a prioritásként értelmezett inflációs célkövetés miatt kellett feladni, mert a sáv erős szélén tartani a forintot drága mulatság volt a jegybanknak és az országnak is. Így a válság alatt lehetett a kamatot vágni és némi maginflációt is csökkenteni, hogy a válság ne érintse a magyar gazdaságot oly súlyosan.


Ha ragaszkodnak a sáv tartásához, abba mindössze az államháztartás és az MNB a komplett magyar bukott volna bele és lett volna egy kollektív hitelválság a kamatemelések miatt.

Aztán úgy jártunk volna mint a spanyolunk, csak nekünk egyedül kellett volna kimásznunk a a szarból.

2014. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Na a linkek nem jók...


2008:

[link]


2009:

[link]


2010:

[link]


2011:

[link]

2012:

[link]

2014. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!