Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor és milyen formában kell...

Mikor és milyen formában kell adóznunk és milyen endedélyek szükségesek (SMS rendszer)?

Figyelt kérdés

A csapatommal megalkottam egy játékot, segítségre lenne szükségünk!

Szeretnénk a játékba egy SMS fizetési rendszert, mégpedig olyan módon, hogy a megvásárolt emelt díjas SMS-ekért a játékosok játékbeli pénzt kapnak, amit különböző dolgokra költhetnek, vagy éppen el tudnak nyerni másik játékostól egy párbaj során. Az elnyert pénzt, egy x összeg felett ki lehetne majd egy bankszámlára utalni. A félreértés elkerülése végett a játék nem erről szól!


Milyen papírokra lesz szükségem, ez megvalósítható legálisan?


Előre is köszönöm a válaszokat és a segítőkészséget!



2014. dec. 18. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki lenne az emelt díjas sms szolgáltatója? Ti, vagy kiszerveznétek céghez?
2014. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Céggel szerződnénk, úgy tudtam más lehetőség nincs erre...
2014. dec. 18. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlen... Ajánlom tanulmányozzátok át az ilyen szolgáltatás íjait és költségét, mielőtt számoltok.


Anno volt egy szolgáltatásunk, emelt díjas sms-el lehetett elérni, az sms-enkénti 490 Ft-ból ami részünk kemény 5 Ft- volt, a többi a szolgáltatóé.

2014. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Viszont akkor tényleg valami más megoldást kellene keresni.

Arra nincs esély, hogy kikerüljük ezeket az "emelt díjas SMS szolgáltatókat?"


Esetleg lehet arról szó, hogy banki átutalással fizessenek be a felhasználók?

Gondolom a jogi dolgai ugyanazok annak is, mint egy SMS rendszernek.


Köszönöm a válaszod!

2014. dec. 18. 23:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Vállalkozás mindenképp kell majd hozzá, akkor banki átutalással miért ne lehetne fizetni?


Egy elektronikus számlázó program kell hozzá, meg egy felület, ahol meg tudja rendelni a szolgáltatásodat.


A paypal bankkártyás fizetés, meg bizonyos forgalom után elérhető.

2014. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ott jogi problémákba ütközhettek, hogy a pénzért vásárolt pontokat egymástól elnyeritek, majd ezt kiutaljátok pénzben saját bankszámlára.


Ez burkolt szerencsejáték szervezésnek minősül.


Szerencsejáték szervezésre pedig mint tuggyuk Abszudisztánban csak a Szerencsejáték ZRT jogosult, és Néhány pártközeli sógor, jóbarát , meg Korda Gyuri bácsi..


De remélem tévedek, amúgy remek ötlet!

2014. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is ezen gondolkodtam, hogy biztosan szerencsejátéknak minősülne a dolog.

Azon gondolkodtam, hogy ki lehetne-e kerülni esetleg azzal, ha ezt pénzvisszatérítésnek neveznénk.


Mondjuk ha a játékos valóban elnyerte a másik játékos játékbeli pénzét, és úgy dönt, hogy ő vissza szeretné igényelni a pénztárcája jelenlegi állását.


Nagyon buta vagyok sajnos a jogi dolgokhoz, esetleg az interneten utána lehet nézni valahol ennek, vagy mindenképpen ügyvédhez kell fordulnom?

2014. dec. 21. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!