Megbüntethet a NAV?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem az interneten 10 karton ragasztót magáncélra, mivel jó áron kínálták, ezért megvettem. Megmaradt 2 kartonnal, amit meghírdettem és év vége felé jött is személyesen a vevő, aki szerencsémre NAV-os volt. Kifogásolták, hogy nem kaptak nyugtát, ezért megírták a jegyzőkönyvet. Idén nyáron is szükségem volt ragasztóra, ezért vettem 6 kartonnal, viszont már boltban számlásan, így van róla számlám, megmaradt 3 kartonnal, amit szeretnék eladni, ha véletlen a NAV-tól látogatnának meg ismételten, akkor most már megbüntethetnek?
2014. okt. 24. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, ha számla nélkül adod el.
2014. okt. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a NAV kifogást? Minek kellett volna nyugtát adnod? Magánszemély vagy, aki eladta a felesleges (megmaradt) ragasztóit.

Egy magánszemély nem "számlaképes" és nem is kell annak lennie.


Pld. magáncélra (mint magánszemély) vettem 1 karton sampont, mert jó áron volt. Aztán mégsem fogyott el, és mielőtt még lejárt volna a szavatossága eladogattam.

Ennek semmi köze az üzletszerűséghez, akárcsak annak sem, ha a több csomagnyi gyerekpelenkát eladom, mert a gyerek hirtelen szobatiszta lett.

Gondolom, azért nem is büntettek meg, mert érezhetően aggályos lett volna, ha megteszik.

Persze, ha 5 percenként teszem ezt, akkor nehéz kimagyarázni...:)

2014. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A történet már ott sántít, hogy magáncélra 10 karton ragasztó. Nincs magánszemély, aki megvesz ennyit, egyszerre.

Tehát már eleve (gondolom) azzal a céllal vásároltál ennyit, hogy kicsit emelt áron, de továbbadod = kereskedsz vele = vállalkozói igazolvány = számla-kötelezettség!


Ha valóban "csak" magánszemélyként, magán-célra, akkor is tudni kell felmutatni, hogy honnét van (bolti számla, nyugta), igazolva hogy nem loptad. Ez esetben lehet évi 600 ezer Ft bevétel erejéig (200 ezer Ft jövedelem esetén) adómentesen eladni. De ha a vevő kér valami bizonyítékot, papírt, akkor adás-vételi szerződés, 2 tanúval!!!!

2014. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a navnak az a dolga hogy megbüntessen 10 karton ragasztóért, miközben milliárdokat simítanak el haveroknak.


teljesen mindegy mit csinálsz, ha meg akarnak büntetni, meg fognak.

2014. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy magáncélból miért ne lehetne venni 10 kartonnal? minden ember más, minden embernek másra kell, ahogy írtam 3 kartonnal maradt meg, az lett eladva. Ha meg akartam volna gazdagodni 10 kartonból, akkor az összeset eladom, nem 3 darabot. Igen a NAV szerint adószámot kellett volna kiváltani és úgy csinálni. 3 karton miatt kérdezem? Nevetséges az egész. Mivel az ember nem mindig teheti meg, hogy a boltban veszi meg a drága dolgokat, így marad az aukciós oldal és megveszi más magánszemélytől sokkal olcsóbban.
2014. okt. 25. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mindig tartom magam ahhoz, hogy a NAV túllőtt a célon.

Valószínűleg azért nem is kaptál büntetést, mert érezték ezt ők is.


Én "zsákszám" veszem a kötőfonalat, mert imádok kötni. Nem tartom meg róluk a fecnit, mert nincs erre külön raktáram.


Aztán idővel eladogatom (akár egy zsáknyi) fonalat is, mert vagy mégsem tetszik, vagy nincs időm megkötni őket, vagy más színűből kell az újabb darab.


Ettől ez még nem kereskedelem, és nem is üzletszerű..., már bocsi!


Viszont az biztos, hogy soha nem tudhatod, melyik NAV-os hülyével hoz össze a jószerencse. Vannak ott is megszállottak, akik halál komolyan veszik a letett esküjüket!

2014. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az esküjüket veszik ők komolyan, hanem a saját pénztárcájukat:

Az ellenőröket felveszik (átlagkeresethez viszonyítva) igen-igen tisztességes havi fix-el, nehogy egy esetleges megvesztegetés esetén (!!!!) kísértésbe essenek!!!!

És az általuk behajtott bírság, büntetés meghatározott %-át még ehhez megkapják jutalékként!!!!

Ha viszont valaki közülük meghatározott idő alatt (pár hét, hónap?) "nem talál hibát", akkor elküldik, mondván, olyan nincs, hogy egy ellenőrzött helyen valamilyen hibát nem lehet találni. Csak akarni kell!!! Nem véletlenül van az a rengeteg jogszabály, valamelyikbe szerencsétlen ellenőrzött majd csak belebukik. Erről ennyit!!

2014. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A "letett esküt" gúnynak szántam!!!


Tudom, hogy "mozgóbérrel" ösztönzik őket, de ettől függetlenül, ha nincs igazuk, akkor nincs igazuk.

Tudjuk, hogy sok NAV-os túllő a célon, éppen ezért jót tenne ennek az országnak, ha minél többen lennének, akik nem hagyják magukat...

2014. okt. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, igazatok van!

Amikor kb. 10-15 évvel ezelőtt a pedagógusok tömeges elbocsátása után, az apeh 3 hónap alatt vállalta az átképzésüket ellenőrökké... akkor azt mondtam, jó ez nekünk, mert ennyi idő alatt ezt a szakmát képtelenség alaposan megtanulni, tehát attól kezdve akármelyik ellenőrt szakmailag símán lesöpröm az asztalról...

... mi lett a vége? Amit bemagoltattak velük, azt tudták, ahhoz ragaszkodtak, és hiába volt egy adott szitura nézve az egy hatalmas baromság... a jegyzőkönyvet ők írták, ráadásul minél inkább tiltakoztál, annál vastagabb ceruzával!

Akkor lett kiírva az apeh (NAV) bejárata fölé:

- itt szép lehetsz, de okos nem

- ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel

Szóval ennyi!

2014. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!