Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha sok hasonló kategóriájú,...

Ha sok hasonló kategóriájú, részben használt terméket adok el a neten, megbüntethet a NAV?

Figyelt kérdés
Elég sok ékszerem és ruhám van amit alig használtam, valamit egyáltalán nem. Ha ezeket apróhirdetéses oldalon eladom és 600ezer Forint alatt maradok úgy még adómentes, vagy rám szállhatnak, hogy túl sok új holmit árulok?

2014. ápr. 30. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
ha csak egy darab olyan terméket is adsz el amit korábban ezzel a céllal vettél akkor az adóköteles. Csak az tud mentes lenni, ami a saját fölösleged és 600 ezer alatt van. Na most nem valószínű hogy ha több ezer terméked van feltöltve akkor az csak saját használat, és vélelmezik is hogy nem az! Ez ugyanis kimeríti az üzletszerűség fogalmát.
2014. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs több ezer termékem, max. 30-50 lehet.

Semmit sem értékesítési szándékkal vettem, van netről rendelt cucc ami nem lett jó vagy nem tetszik, olyan ruha amit megvettem de utána csak beraktam a szekrénybe..

Megszabadulnék tőlük, csak ha 10, szinte új fülbevalót kirakok, az gyanús lesz?

2014. máj. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!