Megbüntethet a NAV?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, 2 hónapja nincs tb-m, az önkormányzat sem segít. Munkanélküli vagyok, semmi pénzt nem kapok, de még én fizessek havi 7000 ft-ot? Az önkormányzat állítólag nézi azt is, hogy lakótársam van és hogy Ő mennyit kap.
2014. febr. 4. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha be vagytok oda jelentve mindketten.
2014. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha sehol sem segítenek akkor fizetned kell. Be kell jelentkezni a NAV-hoz, igényelni csekket és havonta 6 810 Ft.
2014. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jézusom! Hát be vagyunk jelentve mind a ketten. neten el tudom intézni a NAV-val, vagy személyesen kell?
2014. febr. 4. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:

a NAV nem büntet meg, idővel (akár évek múltán is) kiszámlázzák majd az elmaradást késedelmi kamattal együtt

az önkormányzat pedig hivatalból köteles feljelentést tenni a rendőrségen okirat hamisítás gyanúja miatt, ha azt teszed, amire készülsz egy előző kérdésed alapján

2014. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már semmire sem készülök, mert felhívtam az önkormányzatot és azt is nézik, hogy a lakótársamnak mennyi a jövedelme, szóval hiába tagadnám,, hogy az élettársam, se így se úgy nem jár nekem
2014. febr. 4. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt is megírtam az előző kérdésednél, hogy azt nézik, hogy lakcím szerint kik vannak bejelentve az ingatlanba, mindegy a rokonsági fog, az ismeretségi szint
2014. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én értem, azért is hívtam fel az önkormányzatot. Csak tényleg azt furcsállom, hogy semmi jövedelmem sincs személy szerint, úgymond és nem önszántamból, a párom nyakán élősködöm, mindent ő fizet, kaját stb és most még a tb-met is fizesse? nem értem erre miért nincs egy becsületes megoldása az Államnak. De mindegy ez már tényleg az én bajom..
2014. febr. 4. 14:31
 8/8 Linkoln ***** válasza:
Sajnos : / Igazad van, ez tényleg butaság az állam részéről... De sajnos nem tudunk vele mit tenni. Merre laksz, milyen "paraméterekkel" bírsz, hogyhogy nem kapsz munkát?
2014. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!