Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segitseg! Jonnek a vegrehajtok...

Segitseg! Jonnek a vegrehajtok! Mit tehetek? Tobbi lent

Figyelt kérdés
4eve 6 telefont vettem fel.megfenyegettek ebbol.rendorsegi ugy is volt egy 2 eve. legalabb 1 millioval tartozok. egyedul nevelem a masfel eves babam es csak gyest kapok.munkam meg sose volt. edesanyamnal elek.a behajto a honap vegen jon ha nem leszek itthon papiron van hogy felnyitjak a hazat. Nem tudom semmi keppen kifizetni ezt a rengeteg penzt.mi fog tortenni?nagyon felek. esetleg a behajtokkal ha beszelnek errol a helyzetrol megertik,es segitenek valami megoldast talalni? koszonom elore is a segitsegeteket.
2014. okt. 4. 00:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
hozzateszem 4 ev alatt semilyen levelell nem foglalkoztam mert feltem hiaba tudtam hogy egyszer ugy is rendeznem kell.
2014. okt. 4. 00:28
 2/18 A kérdező kommentje:
ha a hazat kiuritenek se erne ennyi penzt.nincsenek draga cuccaink se. a ket tv kb 5 6000 ft ot er.minden le van " pukkanva"
2014. okt. 4. 00:30
 3/18 anonim válasza:
55%
A behajtó nem csevegni, meg segíteni megy oda... Magas ívben lekakilja, hogy neked mi a nyűgöd... Ideje lenne elmenni melózni, nem gondolod?!
2014. okt. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
szegyelld magad internetre van penzed
2014. okt. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk 400.000ft tartozasunk Volt.Kertünk reszlet fizetest.20000ft ot fizettünk,de Volt hogy csak5000-havonta.Egyszer elfogyott a tartozas.Az a baj,hogy a homokba dugtad a fejedet.Mindenkepp beszelj nekik a problemadrol.
2014. okt. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Éveken keresztül lett volna rá lehetőséged, hogy részletfizetést kérj, de tojtál rá. Mivel azt írtad, hogy már jelezték, hogy menni fognak ez azt jelenti, hogy túl vannak a bírósági peren is, és vesztettél. Itt már nincs lehetőség részlet fizetést kérni.

Ami történik majd:

Kimegy 2-3 végrehajtó akik nem ruhásszekrényi férfiak lesznek, hanem normális emberek férfiak- nők. Ha nem vagy otthon, akkor rendőrt hívnak, és az ő segítségével, és hivatalos engedéllyel feltörik a zárat (2 tanú jelenlétében, így ha a tanúk szomszédok lesznek, duplán égni fogsz a szégyentől) Ezért jobb ha otthon vagy.

Nem fognak rögtön pakolni, és elvinni a cuccaidat. A behajtó cég emberei leltárt írnak minden ingó vagyonról kezdve a tévétől akár az arany gyűrűig.. Mindenről leltárt írnak. Ennek az a célja, hogy később a leltárba vett tárgyak jelenkori értékét veszik, és te később ne tud értékesíteni. Felfogják ajánlani pár lehetőséget.

PL: Fizess be X összeget, és beszélgetnek veled a jövőről, hogy tudod rendezni őket.

Ha nem tudsz vagy nem akarsz továbbra sem foglalkozni vele, akkor egy másik nap megjelenik egy teherautó, pár emberkékkel akik a leltárra vett ingó vagyont felpakolják, raktárba szállítják.

Ilyenkor még van lehetőséged vissza szerezni az ingó értékeidet. Ha kifizeted a behajtócég értékösszegét aminnyiért felértékelték a vagyontárgyadat + kifizeted a tárolási díjat is. Ha idáig eljutsz, és fizetsz akkor esetleg adnak esélyt a többi tartozás részletfizetésére.

Ha erre sem vagy hajlandó vagy nem tudsz fizetni akkor addig marad a raktárban amíg kaucióra nem bocsájtják. Vagyis egyszerűen olcsón eladják.

Viszont adósságot még mindig lesz, mert ahogy írod, nem fogja fedezni az 1 millió forint tartozásodat.

Az utolsó lépés a következő lesz:

Az áruba bocsájtott tárgyak összegét levonják a teljes tartozásodból, de közben persze az emelkedni fog a szokásos késedelmi pótlékok miatt, és a rád vert raktárdíjak, behajtócég költségei díjak miatt is, és szépen várnak.

Egyszer a gyereked ovis lesz, és neked így vagy úgy el kell menned dolgozni.Amint lesz főállásod a fizetésed 33% azonnal le is tilthatják (bírói végzéssel) Így majd éveken át fizetheted vissza a több mint 1 millió forint tartozásodat a butaságod miatt. Végül is minden hónapban, éveken át a gyermeked azért kap kevesebbet mert az anyja buta volt.

Neked csak gratulálni lehet..

2014. okt. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 SullaFelix89 ***** válasza:
71%
Az ilyen embert mint te de nem tudom sajnálni, csak szegény gyerek életét ne tennéd tönkre ő nem tehet semmiről.
2014. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

nem tudom, milyen perre gondolsz, attól, hogy kimegy a végrehajtó, még nem kellett bírósági ügynek lennie. vagyis a telefonok miatt igen, de a tartozás miatt nem. jönnek a levelek, amelyekben szó esik arról h kimennek és foglalnak.

de azt írod, anyudnál élsz. akkor az ő lakása? egyszerűen azt mondod, minden az övé, neked nincsenek ingóságaid. ezzel nem tudnak mit csinálni, és nagyon sokan ezt teszik. hisz nincs is jövedelmed, miből vettél volna bútort, műszaki cikket? szóval szerintem az ingóság lefoglalását megúszod. árverezést is, mivel nem a tied a lakás. vagy részben a tied?

a baj az lesz, hogy a tartozás nem évül el. viszont kamatozik - nagyon durván! és a végrehajtó költsége is több százezer. szóval ha gyes után esetleg dolgozni fogsz, már azzal kezdesz, h le lesz tiltva a fizud.

amúgy mi lett a rendőrségi ügy vége? megállapították h megfenyegettek? a tartozást ilyenkor át kellene írni azokra, akik használták a készülékeket s felhalmozták a tartozást.

2014. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nem tudom mi lett a rendőrségi ügynök en elmondtam amit tudtam 2 szer képletek tanuznom es azota nem jelentkeztek. de jó vérnyedem es megpróbálom megbeszélni veluk. internetet telefonon is mama m segit feltölteni neha en.
2014. okt. 4. 14:34
 10/18 A kérdező kommentje:
a bútorokat is ingyen kaptuk nem vásároltuk. es igen édesanyáme a lakas.
2014. okt. 4. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!