Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az APEH meg akar büntetni...

Az APEH meg akar büntetni több, mint 200 ezer forintra, a többi lent. Igazságtalanság ért, hol tudnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés
28 éve irodai alkalmazott vagyok, és mindig adózó állásom volt, a munkahelyem intézte az adózásomat. Segítsetek, hogy hová tudnék fordulni, mert teljesen igazságtalan ez, hogy engem, a kisembert piszkálnak! Köszönöm!
2014. szept. 18. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A lènyeg lemaradt, mièrt akar megbüntetni?
2014. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen jogcímen akar megbüntetni? Ez lenne a lényeg a kérdésed megválaszolásához!
2014. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, szóval egy évben a munkáltatóm kijelentette, hogy önadózó vagyok, nem tudom miért. Ez 2011-ben volt, az akkor az APEH által agyon hirdetett és dícsért online programmal csináltuk meg egy kolléganőmmel, aki szintén nem ért hozzá. A program több hibát kijelzett, végül tovább engedte a bevallást, így azt gondoltuk, jól töltöttük ki. Két (!) év múlva jelentkezik az APEH, hogy ez nem jó, és fizessek több, mint kétszázezer forintot, aminek egy része (pédlául) késedelmi kamat!!!!! Nem értem! Nincs vállalkozásom, nem is volt, nincs másodállásom, gépíró vagyok 28 éve, és mindig becsületesen adóztam! Nem normális dolog, hogy egy dolgozó kisembert büntetgetnek!!!!!
2014. szept. 18. 09:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz valamihez, fordulj szakemberhez. Ez nem ba*ogatás. Nem fizettél megfelelően adót, a kitöltéskor nem véletlenül kapsz hibaüzenetet. El kellett volna menned egy könyvelőhöz, vagy olyan ismerőshöz, aki ért az adóbevallás kitöltéséhez. Sajnos ha tetszik, ha nem, teljesen jogos a bírság.


Segítséget maximum annyit kaphatsz, hogy kérsz részletfizetést, ha nem tudod egyben fizetni. A NAV(régi nevén APEH-et) nem érdekli, hogy mi miatt rossz a bevallás, szimpla adóelkerülőnek minősített.

2014. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! De ez az, hogy a pénzem rendben be kellett menjen, egy nagy cégnél dolgozom, ők fizetik a fizetnivalókat. A pénz ott kell legyen, a bevallás hiányosságait - amit nem tudtam, mert a programjuk több hiba kijelzése után elengedte - tisztáztam velük. Szerintem nem kéne, hogy 200 ezer feletti összegbe kerüljön nekem, hogy rossz sorba rosszat írtam, holott a pénz maga rendben elment. Ezért érzem igazságtalannak! :(
2014. szept. 18. 10:09
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Így jár, aki sajnál egy tábla csokit olyan ismerőstől, aki ért hozzá és ennyiért megcsinálta volna.
2014. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A tartozás befizetése nem pótolja a bevallást.
2014. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha egy nappal a leadási határid előtt szólnak, hogy önadózó vagy, akkor nincs idő ismerőst keresni, aki van,az épp 1000 ismerős adóbevallásával van elfoglalva, és hálából nem csokit szoktam venni! Ha pedig olyan okos ember vagy, hogy kitalálod - mondom kitalálod, és ténykén közlöd - mi történt, és mi van a fejemben, akkor ne tiszteld meg a zseniális hozzászólásoddal kérdésemet, ugyanis bajban vagyok!
2014. szept. 18. 10:38
 9/11 anonim ***** válasza:

A NAV biztos nem így írtam hogy "ez nem jó, és fizessek több, mint kétszázezer forintot, aminek egy része (pédlául) késedelmi kamat"

Tudni kellene pontosan mit írt a NAV, mi volt az eredeti adóbevallásodban, mik voltak azok az adatok amiket be kellett volna vallanod, jó lenne azt is tudni, hogy miket írt ki hibaüzenetnek a program.

Ezek nélkül érdemben nem lehet segíteni.

2014. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)Tulajdonképpen nem akartam ennyire részletezni, és nem is tudom. Köszi mindenkinek a válaszát.
2014. szept. 18. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!