Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem akar fizetni az APEH, mit...

Nem akar fizetni az APEH, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elrontottam a tavalyi adóbevallást, mert nem írtam bele a visszaigényelhető adót. Rájöttem, megcsináltam hibátlanul, az önellenőrzési nyomtatványt is, és át is vezettem megfelelő nyomtatványon, még sem akarja az APEH a pénzt visszautalni. Hová fordulhatok?
2012. febr. 25. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem önellenőrzést kellett volna benyújtani, hiszen a fizetendő adó és az adóalap nem változott.


Ha nem kérted vissza a túlfizetést, azt a megfelelő nyomtatványon kellett volna csak kérni.


Nyilván az APEH-hoz fordulj, hogy mégis mi van.

2012. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetro ***** válasza:
47%
Lehet azért nem akar fizetni, mert már nem létezik APEH :D
2012. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
lol, milyen gonosz ez az APEH h nem fizet. talán intézd a NAV-nál, talán akkor sikerrel jársz.
2012. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj be a legközelebbi kirendeltségre a személyiddel, adóazonosító kártyáddal, és nézesd meg a folyószámládat, hogy azon látszik-e, hogy neked jár vissza SZJA?

Ha nem, akkor mégiscsak van valami gond a bevallásoddal, annak utána kell járni, ha kell, akkor helyesbíteni stb.


Ha látszik, hogy van visszajáród, akkor tölts ki egy 12170-es nyomtatványt úgy, hogy a többletet utalják bankszámlára, vagy a postás vigye ki lakcímre.

A visszajárót csak akkor postázzák, ha azt kéred kiutalni! Ellenkező esetben csücsülnek a pénzeden!

2012. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Először is, ha nem írtam rá a 12 hónap adójóváírás jogosultságát, akkor bizony 1053-ast kell újra kitölteni, csacsikáim. "


Egy szóval sem említetted az adójóváírást. Azt írtad a visszaigényelhető adót nem tüntetted fel.


1:1

2012. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!