Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet titokban tartani...

Hogy lehet titokban tartani az előző fizetést?

Figyelt kérdés

Kaptam egy papírt az előző munkahelyemtől, amin rajta van, hogy milyen kifizetéseket kaptam az adóév addigi részében. (Nem tudom, mi a hivatalos neve ennek a papírnak, csak az van ráírva, hogy "adatlap", megy hogy "az adó és adóelőleg levonásáról a munkaviszony megszűnésekor".)


Feltétlenül szüksége van erre a papírra a köv. munkáltatónak? A konkrét cél az, hogy titokban tartsam, hogy mennyit kerestem az előző helyen.



2014. máj. 29. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, mert tudnia kell, hogy eddig mennyi adót fizettél be és várhatóan mennyi lesz az éves fizetésed.

Ha számlás lennél, akkor nem kellene neki, mert akkor nem az ő gondja.

Gyanítom, az eddig kiadott szabadságok is rajta vannak, azt is tudnia kell, hogy mennyi szabid van még.

2014. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem feltetlenul van ra szukseguk, viszont ha nincs, nem tudjak aranyosan vonni az adoeloleget. ennek viszont te innad meg a levet, mert vagy ev vegen az adobevallasodban derulne ki, hogy durva adohianyod van amit egy osszegben be kell fizetned, vagy epp havonta kapnal sokkal kevesebbet, mert nem tudjak hogy allsz az eves adoeloleggel.


otletem sincs egyebkent miert akarnad eltitkolni eloluk, hogy mennyi volt az elozo fizetesed - es teszem hozza, nem is vet rad tulzottan jo fenyt, ha azonnal hazudozassal, titkolozassal kezded a palyafutasodat naluk...

2014. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom keveset kapott előző helyen, és azt szeretné elkerülni,hogy tudják ezt.

Más okot nem igazán tudok elképzelni.

2014. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mióta egykulcsos az adórendszer abból nem nagyon lesz eltérés adóelőleg levonáskor, ha nincs előzmény adat! Elvileg át kell adnod, ha nem akkor nyilatkozol nekik, hogy nem kívánod átadni. Pont
2014. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy eddig mennyi szabit kapott az új munkáltatónál nem befolyásol semmit.
2014. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ADATLAP 2014. nyomtatványt nem vagy köteles átadni a következő munkáltatónak. Azt is mondhatod, hogy nem találod, majd ha meglesz, behozod. Aztán nem viszed be soha.


Amióta egykulcsos adórendszer van, azóta tényleg tök mindegy, hogy van-e előzmény adóelőleg szempontjából a következő munkáltatónak, mivel így is, úgy is 16 % mértékű előleget vonnak. Tehát nem oszt, nem szoroz a dolog.


Ha a cég a következő év elején kiadja az adóbevalláshoz az igazolásokat, azon jelzi, hogy abban nem szerepel "előzmény" (mivel Te ezt nem adtad le). Ennyi.


Az évben addig kivett szabadság napjainak meg semmi köze ehhez az egészhez. Ha tudja a munkáltató, ha nem, semmit nem befolyásol nála az információ.

2014. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csupa 100%-os válasz az elején, holott egyáltalán nem hasznosak...
2014. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont nagyon hasznosak voltak a válaszok. Köszönöm mindenkinek.
2014. máj. 31. 11:02
 9/11 anonim ***** válasza:
engem mindig lepontoznak ha nem tetsző választ adok, még akkor is ha igazam van, tehát szerintem egyáltalán nem relevánsak a százalékok
2014. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy nem relevánsak a százalékok, ugye facebookról jön a lájk, és itt mindenki élvezi, hogy van "diszlájk" is (legalábbis ezzel azonosítják a lenti gombokat).

Lehet, hogy neked hasznos volt az első két válasz (láthatóan másoknak is, mert nagyon népszerűek, biztos a megfogalmazás teszi, vagy nem tudom), de attól még valótlanságokat állítanak, a hozzáértés teljes hiányát mutatva.

2014. jún. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!