Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felszámolás alatt álló cég...

Felszámolás alatt álló cég esetén van érvényes munkaviszony, a járulékokat rendezik utólag? Nekem kell valamit tennem ezügyben? A részleteket a kiegészítéshez, mert hosszú.

Figyelt kérdés
Kb. fél év után tudtam meg, hogy felszámolás alatt van a cég ahol dolgoztam, amikor "átvittek" másik cégbe kb. három hónappal ezelőtt. Korábban senki nem tájékoztatott, sem a felszámoló, sem a cégvezető. A jövedelmem befizették a számlámra, így ilyen irányú követelésem nincs, látszólag semmi nem változott, ugyanúgy és ugyanazt dolgoztam közben, s azóta is az új cégnek (távmunkában). Viszont lassan elérkezik az adóbevallás ideje, s a felszámolás alatt levő cégtől nem kaptam sem igazolást, sem felmondást, semmit, csak igéretet. Az EBEV oldalon nem látszik a járulék befizetés könyvelése, ezért nem tudom mi alapján valljam majd be a jövedelmem, a kapott nettó alapján? Mi van ha nem lesz rendezve a járulék, azt nekem kell majd utólag zsebből? Volt egyáltalán munkaviszonyom a felszámolás alatt, amíg nem jelentettek be új helyre? Mi van ha a felszámoló elfeledkezett rólam, nekem kellene utána járnom, s megkeresnem őt?
2014. febr. 10. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt az "átvittek" másik cégbe dolgot nem értem. Kicsit pontosítsd légyszíves, mert így nehéz jól válaszolni.


Volt A cég, amelyben munkavállaló voltál, aztán átvittek B cégbe dolgozni. De hogyan? Megszüntették előtte a munkaviszonyod felmondással, közös megegyezéssel, vagy bérbeadtak? Vagy még mindig A cég alkalmazottja vagy, de a B cégnek végzel munkát? Tehát jogilag hogyan állunk? Valamilyen hivatalos papíruszt kellett hogy kapj erről a jogi herce-hurcáról...:)


A járulékrendezése nem a Te dolgod. Amit Tőled levontak, de nem fizették be, azért Te nem felelsz, azért a munkáltató készfizető kezesként felel. Soha nem rajtad hajtják be. Ettől Téged semmilyen hátrvány nem érhet.


Ha a jövedelmed bankszámlára fizették, akkor szinte tuti, hogy nem feketemunkás voltál, tehát be voltál jelentve.


De Nekem még mindig hiányzik ebből a történetből pár lényeges elem...

2014. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod igyekszem pontosítani.


Tehát van A és B cég, mindkettőnek azonos a tulajdonosa. Az A cégben voltam bejelentve több évig, nem fekete volt, az EBEV-en vissza is tudtam nézni az adatokat amíg a felszámolás meg nem kezdődött, pontosabban már pár hónappal előbb véget érnek a bejegyzések a nyilvántartásban. Az OEP oldalon is mutatja még az A és az új B cég adatait is, tehát az sincs lezárva.

Az "átvittek" azt jelenti, hogy tájékoztattak, hogy át leszek jelentve a B cégbe, amely meg is történt, bár még a munkaszerződésem nem kaptam kézhez, de folyamatban van, mindenestre EBEV-en és OEP-en is látszik a bejelentés ténye.

Az A cégtől viszont semmilyen papírt nem kaptam, és pont ez aggaszt, csak annyit tudok, hogy felszámolás alatt áll, ami már a B cégbe való belépésem előtt 6 hónappal kezdődött. Tehát sem felmondást nem kaptam, közös megegyezés sincs aláírva, foglalmam sincs milyen jogviszonyban állok az A céggel hivatalosan így, hogy felszámolás alatt áll. Elméletileg még ott sem szünt meg akkor a munkaviszonyom, de gyakorlatilag nem tudom mi van.

Valahol azt olvastam, hogy a felszámolóbiztosnak kellett volna értesíteni, mivel a régi ügyvezetőnek semmi joga nincs már a cég felett. Az A cég régi ügyvezetőjétől (aki egyenlő B cég ügyvezetőjével) igéretet kaptam, hogy rendezi a papírokat, de vannak kétségeim, mivel úgy tudom semmi joga nincs már az A cég felett.

2014. febr. 11. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, így már értem.


Akkor a helyzet jogilag a következő:


"A" cég felszámolás alatt van. "B" cégbe úgy bejelentettek, hogy még nincs munkaszerződésed.


Nem biztos, hogy jól tudod azt, hogy az "A" cég már 6 hónappal azelőtt is felszámolás alatt volt, csak nem tudtál róla.

Éppen ezért ajánlom, de szívből (nehogy át legyél verve), hogy az "A" cég részéről felajánlott közös megegyezéses munkaviszony megszüntető papírt, valamint részedről való felmondást tartalmazó papírt ne írj alá! Csak azt, amikor a munkáltató mond fel Neked, és nincs ebben benne olyan, hogy "lemondasz" pld. végkielégítésről, stb. Tehát, amivel megkárosítanának Téged.

Ugyanis, ha tényleg felszámolás alatt lenne a céged, akkor arról hivatalosan tudnál, mégpedig a felszámoló által. Felszámoláskor nem az ügyvezető a munkáltatód, hanem a felszámoló biztos.


Ha megírod privátban, hogy melyik cégről van szó (kell hozzá a pontos neve, adószáma, de inkább a cégjegyzékszáma, (ha tudod), valamint a székhely címe), akkor megnézem, hogy ténylegesen mi a helyzet az "A" céggel) Jogilag. Ha nem mersz bízni bennem, akkor én sem tudok segíteni...

2014. febr. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddigi segítségedet, de nem szívesen nevesíteném a céget. A lényeg, hogy biztosan felszámolás alatt áll, mivel a cégközlönyben megkerestem a bejegyzést, benne van a felszámoló neve, címe is (kár, hogy telefon,email nincs). Illetve EBEV-en és e-cegjegyzekben is látszik, hogy f.a.


Illetve ez is szerepel.

"Mindazok [ideértve a zálogjogosultakat, és a 3. § (1) bekezdés c) pontja szerinti függő követelések jogosultjait is], akik az adóssal szemben fennálló ismert követeléseiket - kivéve a felszámolási eljárást közvetlenül megelőző csődeljárásban [27. § (2) bekezdés e) pont] már bejelentett és nyilvántartásba vett követeléseket - a felszámolás során hitelezőként érvényesíteni kívánják, ismert követeléseiket e végzés közzétételétől számított 40 napon belül jelentsék be a felszámolónak.

A felszámoló - a módosított 1991. évi XLIX. tv. 57. § (1) bekezdés a) és c) pontjában meghatározott követelések kivételével - csak azt a bejelentést veszi nyilvántartásba, amely után az igénybejelentő a követelés 1 %-át, de legalább 5.000 Ft-ot, legfeljebb 200.000 Ft-ot az e végzésben megjelölt számlára - a bírósági ügyszámra (végzés számra) hivatkozással - 40 napon belül befizetett és ezt a felszámoló részére igazolta."


Nyilván a 40 nap bőven eltelt mire tudomást szereztem róla, igaz akkor sem hivatalos értesítésben.

Valamint, mint írtam, konkrét anyagi követelésem nincs, de arra lenne igényem, hogy tudjam a munkaviszonyom folyamatos volt-e így, illetve a járulékok is rendben voltak-e. Mert ha a felszámoló biztos nem értesített, akkor valószínűleg nem tudott rólam, s valami nem stimmelhet az "A" cég papírjaival. Mindenestre nem írtam alá semmilyen felmondással kapcsolatos papírt.


Lehet az lesz a legjobb megoldás, hogy küldök levelet a felszámoló címére, s rákérdezek mi van.

2014. febr. 12. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg az lesz a legjobb, ha magát a felszámolót kérdezed.

A járulék fizetése, vagy nem fizetése Téged semmiben nem érint. Ebből hátrányod nem lesz.

Egyébként bérkövetelést (ha lenne) nem kell bejelenteni 40 napon belül, hiszen az adott a cég nyilvántartásában. Nem beszállító voltál.

Viszont a papírjaid miatt igenis reklamálj.

Ha nem írtál alá semmit, akkor viszont fennáll még mindig ott a munkaviszonyod, más elképzelhetetlen.

Azért FURA...

2014. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!