Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy rokonomtól kapok egy...

Ha egy rokonomtól kapok egy kis anyagi segítséget akkor abból kell adóznom, illetve be kell jelentenem?

Figyelt kérdés

Egyszeri segítségről lenne szó és legfeljebb 100 ezer forintról (ő már leadózott belőle természetesen).


Mi a helyzet 50 ezer forint esetében?


2013. okt. 9. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ilyen, - adózás szempontjából - kicsi összeggel nem foglalkoznék. Pláne nem 50 ezerrel.

Adta, elköltöd "fagyira", aztán a kutya sem foglalkozik vele.


Ha pedig kölcsönről van szó, akkor meg azért nem, mert azt vissza kell szolgáltatni.


Ha már olyan összegről lenne szó, amely által feltünően vagyonosodnál, az persze más dolog lenne.


Anyámnak adtam kölcsön garázsra. Szóban megállapodtunk, aztán az sem érdekel, ha soha nem adja vissza. Tőle nem sajnálom. Gondolod, foglalkozunk vele.

Ha valaki egyszer beleköt, akkor tanúsítom, hogy én adtam neki, és még mindig fizeti vissza részletekben. Már "15 éve"...:)

2013. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen "kis" összegnél szerintem sincs jelentősége.
2013. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!