Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfa körön kívüli vállalkozónak...

Linkoln kérdése:

Áfa körön kívüli vállalkozónak kell ugyan olyan áfa nyílvántartást vezetnie mint az áfa körösöknek ha Eu-n kívülről importra fizetek áfát?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem akkor hogyan kell könyvelni?
2013. aug. 31. 18:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre már ment a zöld.
2013. szept. 1. 10:32
 12/16 A kérdező kommentje:
Még csak haloványan futottam át az oldalon, de már is nagyon tetszik! Köszönöm tényleg, váratlan meglepetés.
2013. szept. 1. 10:33
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Regisztráláskor kapsz (valamikor legalábbis) 250 pontot, azért, hogy kérdést tehess fel. A feltett kérdéshez odaírod, hogy abból mennyi pontot ajánlasz fel, akinek a válaszát, akiknek a válaszait elfogadod. Mert azt neked kell meghatároznod, nem a széles nagyközönség" bírálja el a válaszokat.

Tedd fel a kérdésedet pl. egyéni vállalkozók SZJA témában, ajálj fel pl. 100 pontot. Írd be, hogy melyik településen laksz, és ki az, aki a közeledben lakik és vállalja a leendő vállalkozásod könyvelését. És már helyben is vagy!

2013. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor jó napot mindenkinek...

Az enyémet a drága kérdező jól elrontotta... :(


idézem: "Továbbá, ha nem tévedek, én téged elég szépen kértelek hogy könyvelj nekem, de félreértelmeztél valamit, és nem vállaltad.

Továbbá, én keresek könyvelőt, de egyenlőre nem sürgős, így nem kapkodtam el.

Még tovább menve, én nem írtam olyanokat mint amiket írtál rólam. Összekeversz valakivel. Nem szoktam félrevezetni az embereket.

Ez pedig picit durva lesz számodra ahogy ismerlek, de senki nem kért hogy válaszolj, hogy egyáltalán bárkinek is válaszolj az oldalon, a borzasztó nehezen megszerzett tudásod osztogasd.... Tartsd meg akkor magadnak!

Ez az oldal nem arra lett létrehozva, van fenntartva, hogy ilyeneket válaszolj. Ez nem válasz. Nem volt hasznos, ment a negatív. Félrevezetted a többieket, és ezáltal egyetlen értelmes választ sem kaptam."


Na ez a könyvelő én lennék..... Csak egy a bibi az első választ nem én írtam, bár igaz láttam, figyeltem és meg is lepett a LOL-al kezdődő hozzászólás, de igazából osztom a véleményét.... Ő most akadt ki - jogosan.


Aki engem ismer, tudja, hogy erőn felül is segítek, így volt ez a kérdezőnél is, amíg meg nem kaptam az állítólag általam félreértelmezett "kedves" válaszát, mindezt persze x-edik kérdés válasz etap után... És ez már nem az első történet volt, de mindegy... Csak hogy lásd kivel van dolgod, mert ahogy látom te aztán jól kiosztassz mindenki előtt engem, úgy, hogy egy árva rossz szót sem szóltam hozzád....


és ezt a senki nem kért hogy válaszolj kezdetű mondatot kikérem magamnak.


Elvem, hogy hallgattassék meg a másik fél is, na ez lennék én... És lassan tényleg elmegy a kedvem a segítéstől az ilyen kérdező felek miatt... És így van ezzel az első hozzászóló is, ahogy látom... :(


Ja igen, és el ne felejts nekem is negatívat küldeni, hiszen ahogy látom nekem is jár.... gondolom mostmár duplán is. Tehát fogjam be a számat - ahogy a többi segítő szándékú ember, könyvelő is - mert így legalább ki vagyunk fizetve!


Ja igen, és durva volt, tényleg... És még egy, innét még negatív nem ment, nem is fog, mert a "negatív" info (mert az is információ, csak lehet, hogy éppen másfele visz) is előrevisz, általában csak gondolkodni kéne rajta! És azon gondolkodj el, akkor reagál így valaki, ha "tükröt" tartanak elé....

2013. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Így, először egy elnézéssel kezdem a válaszom. Ugyan is valóban összetévesztettem a névtelen hozzászólót egy másik névtelen hozzászólóval ami után engem összetévesztett valakivel az első hozzászóló, akivel nekem semmiféle kapcsolatom nem volt korábban ha jól tudom.

Ezt nem tagadom, valóban segítő szándékú vagy, és ezt sosem vontam kétségbe. Mindig erősen kihangsúlyozva megköszöntem minden nemű segítséget, és nagyon udvariasan kértem a segítséget. Többször kihangsúlyoztam hogy akkor válaszolj ha ráérsz, és nem teher.

Erősen elítélem az internetes személytelenséget kihasználó pofátlanságot. Én próbálok ügyelni mindig arra hogy tisztelettel kezeljek minden felmerülő helyzetet. Még ha ez nem is sikerül mindig, nem én vagyok az akitől az én véleményem szerint is jogosan ki lehet akadni.

Én úgyszintén rengeteg hasznos választ adtam. Sok órán át leveleztem többekkel, rendkívül kimerítő válaszokat adtam, és mindvégig igyekeztem egy tiszteletteljes stílust megőrizni.

Ez az eset kényes. Ebben a témában nem sok mindent tudtam. Rátok voltam utalva nagy mértékben, ezzel igyekeztem nem vissza élni.

Sajnos könnyen egy kalap alá vehető vagyok valami kölyökkel aki nem is tervez semmit csak kérdez hülyeségeket, majd bunkón olt mindenkit aki kicsit is felkapja a vizet, de szépen kérek mindenkit hogy ne tegye.

Ezen témában, nincs széles látóköröm. Ezért kérdezek, nem azért mert ostoba vagyok.

2013. szept. 1. 14:28
 16/16 anonim ***** válasza:
a személytelenség itt egy kérdés válasz erejéig igaz, de mivel te engem "gyanúsítottál" (és úgy gondolom én már más csatornán bőven bizonyítottam neked) esetleg megérdemeltem volna annyit hogy a nem annyira személytelen közvetlen elérhetőségemen esetleg megkérded én voltam-e mielőtt mindenki előtt nekem esel... Erről ennyit bocsánat kérés elfogadva...
2013. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!