Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfa körön kívüli vállalkozónak...

Linkoln kérdése:

Áfa körön kívüli vállalkozónak kell ugyan olyan áfa nyílvántartást vezetnie mint az áfa körösöknek ha Eu-n kívülről importra fizetek áfát?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem akkor hogyan kell könyvelni?
2013. aug. 31. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

LOL:

Idefigyelj Kedves Lincoln!

Kismillió könyveléssel, adózással kapcsolatos kérdésedre válaszoltunk már itt. Adtuk a tanácsot arra is, hogy keress magadnak könyvelőt, amire azt válaszoltad, ha jól emlékszem, hogy neked van, csak le akarod őt ellenőrizni, hogy mi ugyanazt mondjuk-e neked, mint amit ő.


Ha ennyire nem bízol benne, akkor válassz magadnak másikat.

Itt pedig ne akarj több "ingyen" tanácsot potyázni!

Te is elkéred a saját árud, szolgáltatásod árát másoktól, milyen alapon várod el, hogy mi rendszeresen ingyen szolgáltassunk neked?

2013. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval...
2013. szept. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Van könyvelője? ühüm.... hm.. ez egyre szebb... Most majdnem mondtam valamit, de elég ha csak gondolom...
2013. szept. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Tudod mikor van, volt neki könyvelője???

Ő volt az a multkoriban (ha jól emlékszem), hogy belebonyolódott a készlet-nyilvántartásba, a 2-es számlaosztályba, és azt írta, hogy vizsgára készül.

Azt megelőzően a szállítók könyvelését, és még ki tudja mi minden tudást "szedett már itt össze" csak úgy ingyen és bérmentve.

Amikor tanácsoltam neki, hogy keressen könyvelőt, akkor válaszolta, hogy van neki, csak le akarja ellenőrizni, hogy amit mondott neki, az jó-e?

Szóval ha ennyire nem bízik a könyvelőjében, ideje lenne váltani, és nem a jóhiszeműen itt segítő-kezet nyújtó, szakmájukat, nehezn megszerzett tudásukat önzetlenül adó szakemberen "élősködni"!

2013. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Üdv!

Részben egyet értek az állás pontoddal, részben nem.

1. Nincsen könyvelőm. Ha lenne akkor nem ilyen helyeken kérdeznék ilyet.

Továbbá senkit nem ismerek személyesen aki tudna segíteni.

Nem csak ide írkálok. A kérdéseim nagy része pusztán az egyéb forrásból, önszorgalomból megszerzett tudásom ellenőrzésére, megerősítésére kell. (Ez a kérdés éppen nem)

A "Gyakori Kérdések" oldal, megfelel erre a célra. Kérdezhetek, ha valami nem világos. Nincs kikötve hogy ilyen jellegű kérdést ne lehetne feltenni.

Továbbá, ha nem tévedek, én téged elég szépen kértelek hogy könyvelj nekem, de félreértelmeztél valamit, és nem vállaltad.

Továbbá, én keresek könyvelőt, de egyenlőre nem sürgős, így nem kapkodtam el.

Még tovább menve, én nem írtam olyanokat mint amiket írtál rólam. Összekeversz valakivel. Nem szoktam félrevezetni az embereket.

Ez pedig picit durva lesz számodra ahogy ismerlek, de senki nem kért hogy válaszolj, hogy egyáltalán bárkinek is válaszolj az oldalon, a borzasztó nehezen megszerzett tudásod osztogasd.... Tartsd meg akkor magadnak!

Ez az oldal nem arra lett létrehozva, van fenntartva, hogy ilyeneket válaszolj. Ez nem válasz. Nem volt hasznos, ment a negatív. Félrevezetted a többieket, és ezáltal egyetlen értelmes választ sem kaptam.

2013. szept. 1. 09:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz!

Engem biztosan nem kértél, hogy könyveljek neked, azt sem tudod, az országnak melyik részében élek, én sem tudom, te hol vagy, hogy a fenébe beszélhettünk volna arról, hogy könyvelek-e neked vagy nem!

Egyébként valóban nem vállalok már ilyesmit, elég volt az elmúlt közel 20 év, 3 év óta már nem vállalok ilyesmit.


Sajnálom, hogy nincs könyvelőd, de egész biztosan vannak ismerőseid, vagy boltos, fodrász, stb. szakmában dolgozó ismerőseid, akik ismernek a városotokban-falutokban olyat, aki ilyesmi munkát vállal, aki ebből tud, és akar megélni, ráadásul szívesen fel is vállal.


Persze, a Gyakori kérdések és válaszok = GYIK oldal azért van, csak ne csodálkozz, ha egy idő után nem fogsz választ kapni a kérdéseidre. Ha hobbyból kérdezel, iratkozz be egy iskolába és szenvedj meg a tudásért, ha pedig a munkádhoz kell, te is fizesd meg a tudás árát!

2013. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem veled beszéltünk. Hát, sok a névtelen 71%-os hasznos válasz aránnyal bíró felhasználó...

Most nézem mint 71%-osak vagytok akik válaszoltatok, sőt én is.. :D

Hát, mit mondjak. Jogos. De engem nem igazán a könyvelős része érdekel a vállalkozásnak. Azt inkább nem tanulnám ki.

De ahhoz hogy reálisan tudjak kalkulálni muszáj valamennyire otthon lenni a témában.

Faluban lakom. 2 könyvelő van. Egyik sem ért a vámhoz, miért is értene, nem tartozik a munka körébe. Amúgy nem tudom hogy ki érthet hozzá. Biztos van aki igen. Ha nagyon ráfekszik az ember talál megfelelő személyt. Ez idáig nem feküdtem rá, mivel nekem nem sürgős.

2013. szept. 1. 10:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Önszorgalomból megszerzett tudásod bővítésére:

- amit kérdeztél, az nem vám, hanem áfa-törvény

- önszorgalomból kérdezed, nem vagy vállalkozó, mégis olyan viszonylag "részletkérdésre" vagy éppen kíváncsi, hogy egy olyan vállalkozó, aki nem áfás, köteles-e az EU-ban megfizetett áfá-ról külön nyilvántartást vezetni???


Röhögnöm kell! Ez nagyon gyenge!


Általános, ingyenes, szakszerű válaszokat adnak az apeh tájékoztató vonalán, még bemutatkozni sem kell, ha nem akarsz, a telefonhívás is ingyenes: 06/40/40-42-42

2013. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

adófórum.hu


Ez a könyvelők szakmai oldala. Ha egyszer úgy alakul az életed, hogy valóban szükséged lesz könyvelőre, akkor ide regisztrálsz, felteszed a kérdést, hogy ki vállalja a könyvelésed, xy település közelében, egész biztosan minimum 8-10 szakmabeli fog jelentkezni!

2013. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Vállalkozó leszek. Nagyon fontos képben lenni.
2013. szept. 1. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!