Kis cégeknek (bt. Kft) mikor kell kifizetniük a szabadságon lévő munkavállalóik után a különféle munkáltatói járulékot? Van az évnek egy meghatározott időszaka, hónapja erre?
Teljesen mindegy, hogy milyen cég, vagy esetleg egyéni vállalkozó.
Attól, hogy Bt, Kft, még nem biztos, hogy kicsi; lehet több 100milliós is.
A munkavállalók utáni járulék fizetési kötelezettség vállalkozási formától és cég nagyságtól független; a számfejtési időszakot követő hónap 12.
Ahogy írtam: a számfejtési időszakot követő hónap 12.
Ha egyben kifizet neked 3 havi szab.megváltást mondjuk március 29-én, az összes járulékot be kell fizetnie április 12-ig.
Ha a kifizetés 3 hónapban történik, akkor a járulékokat 3 hónap alatt kell kifizetnie (mondjuk április 12-ig, május 12-ig és június 12-ig) Ilyenkor nem szabadság megváltásról van szó, hanem a felmondási időd alatt kiveszed a felgyülemlett szabadságod.
Annak viszont semmi akadálya, hogy amíg itt szabadságon vagy, addig a másik munkahelyeden elkezdj dolgozni (csak be kell jelentened mindkét munkahelyeden a másik munkaviszonyod)
Így van.
Ha 3 hónapra számfejti ezt, akkor nem szabadságmegváltást kapsz, hanem letöltöd a szabadságodat.
Szabadságmegváltás egy összegben van, tehát nem lehet "tagolni".
És valóban, dolgozhatsz az új helyeden már rendes 8 órásban is, hivatalosan, ha a másik helyen szabadságodat töltöd.
"Köszi bár nem értem hogy hogy, mert akkor egyszerre 2 helyen vagyok bejelentve?"
Igen.
"Tehát még a régi helyen is de már az újon is?"
Igen.
"Ebből nincsen kavarodás a különféle járulékok fizetésekor?"
Nincs
"Meg az új munkahelyemet akkor miért érdekelte hogy meddig tart a másik helyről a szabadságom?"
Ezt tőlük kérdezd meg,mi csak találgathatunk.
Értem, köszönöm csak különösnek találom a bürokrácia világában ezt a párhuzamosságot, ahol mindig mindent be kell jelenteni időben hogy ettől eddig meg attól addig napra pontosan . Csak nem szeretnék hibázni mert ugye az "odafent" soha senkit nem érdekel ha az ember nem volt tisztában valamivel ( a törvény nem ismerése nem mentesít stbstb). csak a büntetést szabják ki.
Mindegy, köszi a válaszokat.
Kedves Kérdező!
Egy munkavállalónak egyszerre annyi munkahelye van, amennyit el tud látni, és nem megy a többi munkahelyén végzett munkája kárára. Ezt semmi nem tiltja. Ezt hívják többes jogviszonynak. Egyszerre több jogviszonyod van külön munkahelyen, de akár ugyanannál is (munkakör megosztás, egyéb más "hülyeségek" stb.) Tehát semmi törvényellenes nincs benne.
A Munka törvénykönyve csak annyit ír elő, hogy ha másik jogviszonyt létesít a dolgozó, akkor azt kötelező a többi munkahelyén bejelentenie. Nem kell részletezni, hogy hol és mit, mennyiért, hány órában, csak hogy van egy másik munkahelyed is. A munkáltató a többi jogviszonyt csak akkor tilthatja meg, ha a gazdasági érdeke úgy kívánja. Például kiderül, hogy a konkurenciához is beálltál dolgozni, vagy annyira leterhel a másik munka, hogy az ittenit nem tudod 100 %-osan elvégezni, sokat hibázol, elalszol, nem tudsz szokásosan teljesíteni. Ekkor megtilthatják a többi munkahelyen való munkát, de egyéb esetben nem.
Valamint azért is kell bejelenteni a többi munkahelyet, mert pár éve még másképp kellett járulékot vonni attól, akinek volt máshol heti 36 órát meghaladó jogviszonya is. Amint az megszünt, újabb bejelentés, és megint másképp vonták a járulékokat.
Ha emlékeim nem csalnak, akkor már tavaly ez megszünt, tehát mindenhol mindent vonnak.
Valószínűleg ezért kérdezi az újabb munkáltató, hogy meddig tart a másik helyen a jogviszonyod...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!