Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mire számítsak én ha segítette...

Mire számítsak én ha segítettem adócsalás?

Figyelt kérdés
Történet röviden: Férjem egyéni vállalkozó és én segítettem neki számlázásban írtam alá helyette egyes számlák én számlámra jöttek most derült ki ezek járulékait nem fizette be le se könyvelte áfa se fizettebe stb évek óta nincs kitöltve pénztárkönyv stb neki más cégnél is lehet van csalás és okirat hamisítás ügye ??? most evvel zsarol. Őszinte bevallás apeh?
2013. jan. 21. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kici kínai bolt, menni nehezen? Sajnálni, ez már csak lenni ilyennek. Legközelebb tanulmányozni magyar jog, aztán ügyeskedni.


Jót aludni. SITTEN!

2013. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Börtönre 2-8 évig!
2013. jan. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tudtam nem fizeti be....kimagyarázta.....egyetlen bizonyiték ellene maga a pénztárkönyv neincs is vezetve
2013. jan. 22. 09:45
 4/5 anonim ***** válasza:
na akkor kezdjük az elején... a vállalkozó ő, tehát a pénztárkönyv nincs vezetve cimű fejezet nem a te felelősséged. A számlát elvileg már nem kötelező aláírni, de mivel okirat, ha saját neved vésted rá, rendben van, ha az övét okirat hamisítás, DE csak akkor ha ő okirat hamisításért feljelent,vagy hatóság előtt nyilatkozza. Ettől függetlenül a bevétel befolyt gondolom és nem utalta vissza... ha hamis okiraton alapul akkor neki jogosulatlan a gazdagodása, (bocsánat de ilyen szófordulatot használ a törvény) tehát az ilyen tétel észlelése után azt visszafizetni tartozott volna, ha nem tette meg, akkor épp annyira hibás mint te, ráadásul neki anyagi haszna származott belőle. Hogy a járulékait nem fizeti az őt érinti, viszont teljes anyagi felelősséggel bír a saját vagyonával, ez érinthet téged is közös tulajdonok esetén....
2013. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

szerintem, te semmit nem írtál alá

ennyi

2013. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!