Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A főnökeim adócsalók és...

A főnökeim adócsalók és folyton kirúgással zsarolják a beosztottakat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy egy pékségnél dolgozom eladóként. 21 éves nő vagyok. Az a problémám, hogy elértem egy tűréshatárt a munkahelyi méltánytalanságok terén.

Az előző munkahelyemen nem fizették ki a túlórákat.

A mostaniban meg délután fél 4 után nem adhatunk blokkot a vásárlóknak. Sőt, a külföldieknek meg egész nap nem.

A fizetésem is papíron valami 41 ezer volt, de közbe kaptam 120 ezret kézhez, és hát aláírtam a bérpapírt, mert rúgassam ki magam az első hónapban, mikor kell a munka a megélhetéshez?

És ez a problémám, hogy azáltal, hogy ők csalók, én is az lettem, és ha feljelentem őket, akkor én is megüthetem a bokám. Na de, ma voltam orvosnál, lázzal járó meghűlésem van, kiírtak szerdától péntekig táppénzre.

Odamegyek a főnökhöz, közlöm vele a hírt, erre ilyet szól:

"És ezzel most mit csináljak? Döntsd el, hogy tényleg itt akarsz dolgozni? Ugye tudod, hogy a táppénzt levonjuk a fizetésedből, mert mi nem tudunk azért fizetni, hogy nem dolgozol." Én meg: "Persze, azt gondoltam. De ha bejövök betegen dolgozni, akkor úgy járok, mint az előző munkahelyemen, ahol eladó voltam szintén, és 8 órán át beszéltem gyulladt torokkal, aminek az lett a következménye, hogy teljesen elment a hangom, már nyelni is fájt."

Próbálta felhívni az élettársát, aki az üzlettársa, de nem érte el, így szól hozzám: "Lázas vagy?" *megfogja a homlokom* Jól van, akkor mindenképpen szólj, mielőtt már jönni tudsz. Jobbulást! :)" Magyarul azzal zsarolt, hogy kirúg, ha nem jövök be BETEGEN dolgozni, de aztán meglágyult a szíve.

Oké, ülök a villamoson, erre felhív a nője, hogy: "Tegnap munkában kérdeztem, hogy el akarsz-e menni az üzemorvoshoz, de azt mondtad, hogy nem." Én: "Igen, mert akkor még nem voltam rosszul, akkor már elmúlt a felfázásom. De mára rosszabb lett, és így nem beszélhetek, mert elmegy teljesen a hangom, és nagyon fog fájni." Ő: "Hát igen, de most is tudsz beszélni, és erre az érdektelenségre nekünk nincs szükségünk. Vagy holnap bejössz, vagy akkor nincs szükség a munkádra. Más is dolgozott már hasmenéssel meg hányósan. Rajtad meg csak azt látom, hogy nem érdekel az egész."

Meg olyan van, hogy bármi tévedésért, vagy ami nekik nem tetszik, levonnak 500 forintokat. Mintha be akarnának törni minket, tiszta szégyen ilyen főnökökkel dolgozni. Mit tegyek? Legszívesebben feljelenteném őket adócsalásért és zsarolásért, meg hogy egy élelmiszer üzletben betegen akarnak dolgoztatni, de akkor azzal magamat is feljelentem!!! Meg van egy állandó jelenléti ív az öltözőszekrényünk ajtaján, amit mindig aláírunk, de a beosztásunk igazából mindig más, igényeink szerint. És betanítottak, hogy milyen kifogást kell mondani, ha jön egy ellenőr. :( Mit tegyek? Menjek be holnap betegen vagy hagyjam, hogy kirúgjanak? Vagy hagyjam, hogy kirúgjanak táppénz alatt, és védjem meg a jogaim, már amennyire tudom. Vagy így nagyon rosszul járok?

Ősztől amúgy már suliba járnék, de addig jó lenne dolgozni, hogy legyen TB-m, meg keresetem.


A válaszokat előre is köszönöm. Nem tudom, mit tegyek, tele van a fejem takonnyal és ráz a hideg. :S Én nem akarom megfertőzni a vásárlókat meg a munkatársaimat. Azzal bűnt követek el, ha táppénz alatt mégis bemegyek dolgozni? Szerintem az nem törvényes.



#adócsalás #zsarolás #betegen dolgoztat
2012. jún. 5. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
üdv a klubban...a boltok 99%-ban így mennek a dolgok...és tényleg talál a helyedre néhány óra alatt valaki mást...dolgoztam már én is így, én nem keménykedtem, csak amikor már lett új munkám, akkor vágtam oda nekik...én a helyedben meginnék 2 aszpirint és bemennék, ha még ott akarok dolgozni. de ez a te döntésed...de sokkal jobb sehol nem lesz
2012. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sehol se lesz jobb? Hát ha hagynám az ilyen csótányokat eluralkodni, akkor tényleg nem érdemlek jobbat. Miért ne lehetne máshol jobb? Oké, hogy egy vásárcsarnokban ilyenek vannak, de nem hinném, hogy egy plázában is... Egyébként meg az előző munkahelyemen legalább blokkot kellett adni, csak ott meg nem fizettek túlórát, és ott is szemétül beszéltek a kasszásokkal. Betegen meg nem fogok dolgozni, mivel az jogsértés részükről, hogy (fertőző) betegséggel dolgoztassanak valakit (élelmiszerboltban).
2012. jún. 5. 18:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg üdvözlünk a klubban. Sajnálom, hogy ilyen mocskos országban, és főleg mocskos emberek között kell élnünk nekünk, akik egészségesen látnák ezt a világot, amely túlzsúfolt mentálisan beteg embe... valakikkel.


Nem ismerlek, tehát nem tudom, hogy milyen beállítottságú vagy, mennyit bírsz el. Én már megtanultam, hogy ami nem öl meg, az megedz. Ennél fogva, nem vagyok az a beletörődös fajta. Én úgy gondolom, hogy a méltóságodból és főleg az egészségedből ne engedj. Nem ők fognak ápolni, ha nagyobb bajod lesz, mégcsak Rád sem fogják nyitni az ajtót.

Ez a sok majom csak azt használja ki, hogy hatalmas a munkanélküliség.

Viszont az tudnod kell, hogy a hivatalos béred után kapod majd a táppénzes állományt. Felhívom szíves figyelmedet, hogy a táppénz nem a munkáltatót terheli, tehát semmilyen joga nincs annak összegét levonnia a dolgozótól. A táppénznek az 1/3-dát kell a munkáltatónak állnia, és persze a betegszabadságos részt. A többit az "állam" fizeti, nem pedig ő. Ráadásul keresőképtelenség alatt nem rúghat ki, hacsak nem próbaidős vagy.

Azzal pedig, hogy nem adsz blokkot nem csak a munkáltatót gazdagítod feketén, hanem magadat is keményen bajba kevered, ha beleszaladsz egy adóellenőri próbavásárlásba. Nem csak a munkáltatót fogják megbüntetni, hanem Téged is. Hiszen nem tudod semmivel sem bizonyítani azt, hogy a munkáltató kifejezett utasítására cselekszel így. A munkáltató pedig úgyis Rád keni majd a dolgot, ráadásul a rá kiszabott büntetést is Rád veri majd, amilyen szemétnek tűnik. Ez külön jogalap a kirúgásodra.

Ennyit tudok segíteni, a döntés a Te kezedben van...

2012. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De tudom bizonyítani, hogy kifejezett utasításra. :) Vannak tanúk...
2012. jún. 7. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod bizonyítani, akkor pedig azt írom rá, hogy a dolgozónak meg kell tagadnia olyan munkavégzést, amely jogszabályba ütközik, saját és mások testi épségét, életét veszélyezteti ... stb.


Érted a lényeget? Mindenféleképpen rajtad is elverik a port.

2012. jún. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. :) Hát, akkor ha nem rúgnak ki, akkor kibírom ezt a 3 hónapot, aztán megyek az egyetemre.
2012. jún. 8. 08:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Hagyd ott őket, és nyiss saját vállalkozást.

Én is ezt tettem. Egyéni vállalkozó lehetsz kb 20-25 000 Ft ból. Nem dirigál senki, nem fenyeget senki. Több a keresetem így mintha más keze alatt dolgoznék.

szerintem ...gondolkozz ebbe az irányba is...............

Kezd kicsiben , kell valami jó ötlet, mihez értesz, de van olyan is amihez nem kell végzettség, a vállalkozói irodában megmondják mihez mi kell ...

2012. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Jó ötlet ez a vállalkozás.
2012. aug. 16. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, mi lett veled?
2013. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!