Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalásnak számít a feketén...

Adócsalásnak számít a feketén kiadott albérlet?

Figyelt kérdés
Minek számít valójában a feketén kiadott albérlet és hol tehetek feljelentést?

2012. jan. 27. 13:04
 1/6 tetro ***** válasza:
39%
annak. a kutya sem fog történni vele ha feljelentést teszel. ráadásul nehezen is bizonyítható, ha nem átutalással fizetnek az albérletért. meg miért akarsz feljelentgetni másokat?
2012. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
annak számít,jelents fel,másik városból,nyilvános fülkéből....
2012. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak, de visszamenőleg nehéz bizonyítani, illetve 2008-tól magánszemélyeknek nem kell adószámot kérni, csak az szja bevallásba bevallani a dolgot, és ugye ha az idei évben adja ki a lakást, arról majd csak jövő május 20-ig kell adóbevallást adni, tehát ha most kérdezősködnek nála, még több mint egy év van bevallani a dolgot rendesen, és mint már mondtam a múltat nehéz bizonyítani, de persze próbálkozni lehet.
2012. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem örülök ennek, mert elég undorító a volt főbérlő és én azért minden követ meg fogok mozgatni.

2012. jan. 28. 11:11
 5/6 tetro ***** válasza:
6%
hát nem tudom mennyire lehetett undorító, de azért NAV-nál feljelentgetni se túl keresztényi cselekedet :D
2012. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi is felakarjuk nyomni a volt főbérlőnket a NAV-nál. Ebben a helyzetben teheli bármiféle felelősség az albérlőt? Mi is kapnánk büntetést, hogy nem jeleztük rögtön?
2016. márc. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!