Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kapok számlát a befizetett...

Nem kapok számlát a befizetett albérlet pénz után. Nekem származhat belőle bajom?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje lakom albérletbe. Az albérlet pénzről nem kapok számlát, nem tudom, hogy fizetnek-e adót utána. Nekem származhat ebből akármilyen károm, ha az apeh számon kéri a főbérlőt?
2011. jún. 30. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A főbérlő nem köteles számlát adni. Ha van szerződés, akkor az számlaként is funkcionál.
2011. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerződést nem írtunk csak a kaucióról írtunk papírt.
2011. jún. 30. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Neked nem származhat belőle semmi bajod, hiszen adott esetben a főbérlő nem teljesíti adóbevallási és adófizetési kötelezettségét, nem pedig Te.

Csak abból ne legyen bajod, hogy egyszer a főbérlő nem fog "emlékezni" arra, hogy fizettél, és még egyszer be akarja hajtani rajtad az összeget:)

Egyébként azért, mert nem kapsz tőle számlát, még nem biztos, hogy csal, attól még lehet, hogy ő rendesen fizeti az adóhivatalnak, amit kell, csak Neked nem mutogatja meg...

2011. júl. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár..., ha szerződés sincs, akkor lehet, hogy mégis csal.
2011. júl. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem írtatok szerződést, akkor ha az apeh számon kéri, akkor valószínűleg te mint szívességi lakáshasználó fogsz megjelenni.

Ami nem feltétlenül rossz, én évekig laktam így albérletben, soha semmi probléma nem volt belőle. Csak nem kellett 20%-kal többet fizetnem az adó miatt.

2011. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2011. júl. 24. 06:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!