Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót kell fizetnem...

Mennyi adót kell fizetnem most nekem?

Figyelt kérdés

Volt egy kis félretett pénzem. Kuporgattam mióta a szakmunkást elvégeztem. Októberben aztán történt egy szakadás az életemben, eléggé kilátástalannak tűnt a helyzetem, semmi nem akart összejönni. Egyedül is maradtam. Fogtam kivettem minden fillérem (4-5K forint), elutaztam Litvániába, kicsit bolond voltam költöttem a pénzem de e mellett csináltam egy nagyon kockázatos rövidtávú pénzügyi befektetést. Ami a legfurább hogy bejött.


A gond hogy most nem tudom hogyan tovább. Újra itthon két lábbal a földön mert új esélyt kaptam úgy érzem. A kérdésem hogy most ha hazajöttem a keresett pénzem 110%át(viccelek természetesen) be kell e fizetnem adóba az istencsászár magyar államunknak, vagy mi az ami jó állampolgárként a kötelességem, illetve amire emberi lényként nem árt figyelnem.


Nem akarok vállalkozni meg semmi. Van munkám és minden tartozásom kiegyenlítettem végre és még maradt arra is, hogy ha beüt valami vész akkor nem kell a híd alá vonuljak.


2013. jan. 7. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Hú lehet kicsit érthetetlen a kérdés. Tehát:

Tartozok azzal a pénzel a kormánynak amihez az égegyadta világon semmi köze és aminek a forrását már számtalanszor megsarcolták?

2013. jan. 7. 17:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miből szerezted azt a pénzt.


Ha szerencsejáték pl. akkor nem. Ha munkából, akkor szintén nem, mert a járulékokat kint fizetted be.

2013. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy tartozol-e a magyar államnak a megszerzett pénzed után bármivel is, az attól függ, hogy milyen "módon" jutottál hozzá. Tehát, amit az előző leírt, és van-e adófizetési kötelezettség az olyan jellegű jövedelem után Magyarországon.

A jó válaszhoz nagyon kevés az infó.

2013. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy barátommal összedobtuk a megmaradt pénzünket az ő számlájára (igen, benne megbízok jobban mint bármilyen bankban ezen a földön). Befektettük egy vállalkozásba és körülbelül egy hónap alatt a sokszorosát vettük ki. Ott már úgy voltam vele hogy elég nekem bőven. Ő már régóta csinálja ezt, igazából ebből él.


El sem akartam hinni. Végigszámoltam és minden adósságomat azonnal ki tudom fizetni itthon (ami miatt eredetileg úgy voltam vele hogy ha már nincstelenül kell élnem eztán legalább legyen egy jó évem)még egy kis tartalékom is marad amit félre tudok tenni. De a sorsot nem kísértem többé. Hitelt soha többé fel nem veszek semmire. Nekem nem kell a nagylábon élés csak a kis lakásom ne vegyék el, és tudjam fizetni a rezsim.


Az adózáshoz egyáltalán nem értek. Fogalmam sincs (bár eddigi tapasztalataim szerint biztosan) hogy akar e sarcolni rajtam az állam most. Techinkailag ez úgy nézett ki hogy 500K elutalva majd a sokszorosa visszautalva. Mintha kölcsönadtam volna azután visszakapom sokszorosan.

Nagyon fura érzés hogy megint minden rendben van illetve most kicsit tartok az istencsászár adóhivatalunktól. Ha be akar rajta szedni 27-56%okat vagy mennyit akkor teljesen padlóra küldene.

2013. jan. 8. 13:56
 5/7 anonim válasza:

ez az üzlet szerintem mindenkit érdekelne :)

amúgy szerintem biztos hogy fizetned kell utána, majd kitalál az APEH valamit de majd akkor amikor elfogy a pénzed valahogy megérzik.

2013. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobban jártál volna, ha készpénzben küldte volna vissza. Így, hogy utalva lett a pénz, pontosan látszik, hogy mennyivel többet kaptál vissza. Indulhat ellened vagyonosodási vizsgálat, ahol bizony el kellene számolnod vele. És akkor jah, valószínűleg kérni fogja a profit 27%-át. De ez csak feltételezés. Amíg nincs konkrétan ilyen követelése az adóhivatalnak, addig ne foglalkozz vele. Dolgozz, picikét tegyél félre, aztán majd alakul.
2013. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nagyon jó, hogy informálsz bennünket, mégsem mondasz igazából semmit, ami hasznos lehet ahhoz, hogy mi is válaszolni tudjunk Neked érdemben.

Tehát marad a kérdőjel...

2013. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!