Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vásárolok egy autót magamna...

Ha vásárolok egy autót magamnak, mint magánszemély és bérbeadom a cégemnek, akkor az mennyivel jobb nekem és cégemnek?

Figyelt kérdés

Ha a saját autómat bérbeadom a cégemnek, akkor ugy tudom, hogy leírhatom az üzemanyagot az adóalapból. És mint magánszemély mennyit kell adóznom a bérleti díj után? Mi van akkor, ha az csak egy jelképes összeg?

HOGYAN SZOKTÁK EZT CSINÁLNI?


2009. júl. 6. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában fordítva. Cégre vesznek autót és privátba is használja a józan vállalkozó. Alapból kérdés h teheraut vagy szeméyautó, disel vagy benzines. Gondold át, adózott pénzből vásárolsz vagy injább csökkented az adóalapod...
2009. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De úgy tudom, hogy a cég akkor jár jobban ha teherautót vesz, mert ha személyautót vesz, akkor az után már fizetni kell a cégautóadót, ami nem kevés!

Szerintem pont ezért van sok fiatal vállalkozónak nagy terepjárója, mert az teherautónak minősül. Jó nagy, szép és nem kell cégautóadót fizetni. Vagy rosszul tudom?

Nem tudom, hogy a cégautóadó az egy fix összeg, vagy ki kell számolni az adott autóra, de ismerek olyat, aki 15 000 forintot fizet havonta.

2009. júl. 8. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem minden terepjáró teherautó, sőt a legtöbb nem.

A pick-up-ok a kivételek, de a vámtarifaszám alapján vannak besorolva.

A terepjárok nagyrésze disel ezért cégre el lehet számolni az üzemanyagot ha van a cégbe teherrautó is. Cégre vásárolt személykocsi után fizetni kell meg az útnyilvántartással történő elszámolás után is. Ez sz o p á s.

2009. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teherautó után visszaigényelheted az áfát+az alkatrészekről és a gázolajról is - benzinről nem még ha teherautóba is használod fel.

Személyautóról nem lehet áfát visszaigényelni,ha cégre veszed akkor a bruttó összeg amortizálódik 5 év alatt.

Teherautónál az áfa vissza és a nettó amortizálódik 5 év alatt. Személyautó esetén a gázolajról se igényelhetes vissza az áfát sem az alkatrészről vagy javításról, a benzinről ebben az esetben se.

2009. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 9. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!