Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánoktatásból származó...

Magánoktatásból származó kereset bejelentése?

Figyelt kérdés

Tarthatok-e korrepetáló ill. felkészítő magánórákat, ha nincs tanári végzettségem, csupán nagyon jó matekos egyetemista vagyok, aki könnyen tud tanítani is?

Az ebből származó (önmagában minimálbér alatti) keresetemet bejelentsem-e és adózzak-e utána? Mi ennek a menete?



2012. jún. 19. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Korrepetálj nyugodtan. Bejelentés, adózás az macerás, mert vállalkozói nélkül hivatalosan nem csinálhatsz ilyet, ha meg vállakozó vagy, az összes bevételed elmenne adóra.

Szóval: úgysem ebből gazdagodsz meg, hogy a NAV rád szálljon, egy kis mellékesért csináld "sutyiba". Ha tisztességes akarsz lenni, akkor sokszoros árat kellene kérned (amit nem fizetnek ki), tehát az állam is rákényszerít a feketézésre.


Bár hallottam valami olyat, hogy oktatást máshogy adóztatják, ennek utána kellene kérdezned egy könyvelőnél / jogásznál.

2012. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magánszemély gazdasági tevékenységet kétféle formában végezhet:

- egyéni vállalkozóként

- önálló tevékenység keretében ún. adószámos magánszemélyként.


A második esetben a tevékenységre adószámot kéne kiváltani az adóhatóságnál, amelynek birtokában - adott esetben - számlát is tudsz adni, ha igényt tart rá az, akit korrepetálsz.


Személyi jövedelemadó fizetési kötelezettség terhel utána, év közben viszont adóelőleg-fizetés is van!


Bővebben az adóhivataltól érdeklődhetsz, vagy itt nézz utána az adószámos magánszemélyekről már nagyon sokszor és sok mindent megírtunk.

2012. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyonm hazsnos volt mindkét válasz, még utánanézek néhány dolognak akkor. :)
2012. jún. 19. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Látom, hogy jóval korábbi a kérdésed, de hasonló helyzetben vagyok (csak nem matek, hanem biosz-kémia vonalon). Van lehetőség tanári végzettség nélkül legalizálni az ilyen jellegű tevékenységet? Mire jutottál? Minden információnak örülök, ha megosztod velem.
2016. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ősrégi a kérdés, de így van, ahogy a 2. válaszoló írja. Én matekot tanítottam 2 éve számlával.
2019. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!