Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örököltem egy lakás, és egy...

Bzsozso kérdése:

Örököltem egy lakás, és egy garázs felét. Az özvegy kifizetne az örökségemből, kézpénzel, illetve a garázs rá eső részével. Hogyan járok jobban? Ha a garázst eladjuk, és úgy fizet ki, vagy ha az ingatlan a nevemre kerül?

Figyelt kérdés
A garázs fele az örökségem része, így azután nincs örökösödési adó. A másik fele után, amit ha rám iratna, és ezzel kifizetne, kellene adóznom? Vagy csak akkor, ha eladnánk, és úgy fizetne ki kézpénzel?
2012. jún. 9. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
ató függ kinek mi van a nevén de a halál adó már megszűnt, én mégis azt mondanám próbálj meg minnél több pénzt kihúzni az özvegyből, mert csak ami a kezedben van az a biztos
2012. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha eladod, akkor adóznod kell.

Ha a garázsa másik felét rád írja, akkor az csere, ugyanúgy adásvétel jogcímen szerzed meg a garázst és illetéket fizetned érte.

Külön kell adóznod az eladott házfél után, és illetéket fizetned a garázs megszerzéséért.

Gondolom a garázsra nincs szükséged, amúgy is eladnád, ami után meg mindenképpen adózni kell. Így szerencsésebb ha közösen adjátok el, mert megúszod a garázs illetékét.

2012. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokhoz kiegészítésként: Ha a garázs tulajdonjogát cserével szerzed meg, az után magasabb vagyonszerzési illetéket kell fizetni, mint egy lakástulajdon megszerzéséért. Mindenképpen jobban jársz, ha az özvegy kifizet. Befizeted az adót és a pénzzel azt kezdesz, amit akarsz. Az utólagos eladás pedig további bonyodalmakkal jár, különösen a mai ingatlanpiaci helyzetben.
2012. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha eladnánk, akkor személyi jövedelemadót kellene fizetnem az egész után, 16%-ot ? Ha nem adjuk el, hanem a nevemre kerül az egész garázs, akkor a fele az örökségem, azután nincs örökösödési adó. A másik fele után kellene csak fizetnem? úgy tudom 10%-ot. Ha jót tudok mindent, akkor talán jobban járok, ha nem adjuk el ,hanem a nevemre kerül. Így kevesebb lenne az adózni valóm.
2012. jún. 11. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanis ingatlan eladásakor adózni nem a bevétel, hanem a jövedelem után kell. A bevételből levonható a ingatlan örökléskor megállapított értéke, még akkor is ha nem kellett utána illetéket fizetni. (Meg még más szabályok is csökkentik, de ha friss öröklés, akkor azok nem számítanak.)


Ha viszont megszerzel egy ingatlant, akkor a megszerzett tulajdon teljes értéke után kell megfizetni az illetéket.

2012. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!