Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1153E nyomtatvánnyal mi is...

1153E nyomtatvánnyal mi is pontosan a teendő?

Figyelt kérdés

Megkaptam a NAV-tól postán az egyszerűsített bevallás (életemben először vannak ilyen papírok a kezemben, ezért kérnék segítséget) ha jól értelmeztem, amennyiben semmilyen változtatást nem akarok eszközölni csak az "F" pont kitöltése szükséges (keltezés, adóazonosító + aláírás a nyomtatvány végén), majd az egészet szépen a válaszborítékba hajtogatva vissza kell küldeni a hivatalnak.

Ugyancsak az "F" pontban: a "Jelen adóbevallást ellenjegyző aláírása" ill. az "Adótanácsadó vagy adószakértő vagy okleveles adószakértő neve" mezőkkel, ugye nem gond, ha nem kezdek semmit?

A kitöltési útmutató hátoldalán van egy bizonyos 1153AF nyomtatvány ami a különböző helyekről származó jövedelemadatokat tartalmazza, ezt vissza kell-e küldeni?

Ha nem akarok rendelkezni az adóm 1%-ról, akkor is vissza kell-e küldeni az EGYSZA lapot 1 példányban?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. máj. 8. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Első kérdés: Igen.


Második kérdés: nem vonatkozik Rád az ellenjegyzés, adótanácsadó, egyebek.


Harmadik kérdés: 1153AF lapot akkor kell kitölteni, ha van olyan egyéb jövedelmed, amelyről az adóhatóság valamiért nem tudhat. Önálló tevékenységből származó jövedelem, bérbeadás, ingóságértékesítésből származó adóköteles jövedelem stb.


Negyedik kérdés: Ha nem akarsz róla rendelkezni, akkor nem kell visszaküldeni.

2012. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egyet értesz azzal, amit az adóhatóság kihozott végeredménynek, akkor csak írd alá, és május 21-ig add postára a bérmentesített borítékban.
2012. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hopp! Ugyanezzel kapcsolatban van nekem is kérdésem, de nem látom célszerűnek itt feltenni.


1153E, (F) szekció: az "Adóazonosító száma" mező rám vonatkozik, vagy a feltételezett ellenjegyzőre/adótanácsadóra/adószakértőre? Nem értem, hogy az én számomat miért kérdeznék mégegyszer, amikor már ők is tudják, ők maguk tüntették fel a (B) szekcióban.


Adótanácsadó, stb. nincs, nyilván üresen kell hagynom, ha a mező rá vonatkozik. De nem vagyok benne biztos.

2012. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamelyikőtök - ha módja van rá - küldje már el ezt a nyomtatványt a feltettkerdes@freemail.címre, mert kíváncsi vagyok rá. Csak sejtem, hogy mit tartalmazhat, de biztos szeretnék benne lenni, és nem akarok butaságokat válaszolni.

Azért kérem, mert az internetről sehonnan nem tudok egy prototípust letölteni, hogy üresen megnézzem.

Előre is köszönöm!

2012. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!