Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény -...

Lolapopp kérdése:

Családi adókedvezmény - adójóváírás?

Figyelt kérdés
Tavaly 2011-ben ki lett töltve és munkáltatónak át lett adva, hogy szeretnének családi adókedvezményben részesülni 16 éves lányuk után. 11M30-on láttam, hogy ez sehol nincs feltüntetve, nem csökkentette a munkáltató az adóalapot a kedvezménnyel. Kérdésem az lenne, hogy így utólag lehet-e adójóváírást igénybe venni és ha igen, akkor mit kell tenni?

2012. ápr. 21. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Az a lényeg, hogy a 1153 legyen megfelelően kitöltve. Amit a munkáltatónak beadsz, az csak előzetes nyilatkozat, és amit megállapít, az csak adóelőleg.

A bevallás , amit a következő év elején kitöltesz, a lényeg.


(És könyörgöm, ne nevezzük adójóváírásnak, ami nem az!)

2012. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, az egy külön kérdés.


Igen. A munkáltatói igazoláson ott vannak a jogosultsági hónapok, az alapján adójóváírást is lehet figyelembe venni, függetlenül attól, hogy a munkáltatónak mit nyilatkoztál.

2012. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, de még mindig homályos nekem. :S Ehhez kell valamilyen külön nyomtatvány? Vagy mégis mit kell beszerezni hozzá? Honnan "találhatom" én ki azt az összeget amit vissza lehet igényelni? Vagy kapni kellett volna valamilyen igazolást? Hol tüntethetem én ezt fel a 1153-on?

Az unokabátyám munkáltatótól kapott M30-asán rajta van hogy 750.000-Ftal csökkentve az adóalap "Az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett családi kedvezmény" címszóval.

2012. ápr. 21. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor az adóbevallásod készítitek a 16.sorba kell beírni a (1 gyerek után )750000 ft-ot amivel csökkented az adóalapot.A 17. sorba természetesen a már csökkentett összeg kerül,ami alapján adózol.
2012. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is! Ehhez sem kell semmilyen "hivatalos" igazolás kapni?
2012. ápr. 21. 13:11
 6/6 anonim válasza:

Szia.

Nálunk két gyermek van kértük az APEH által az egyszerűsített adóbevallást,ahol nem tüntették fel a családi adókedvezményt, így sok visszafizetendő adó fenn maradt!

Elmentünk személyesen az apehhoz,ahol jól át akartam minket verni/Nem véletlen később a ezért kapják a prémiumot/

Azt mondták nem lehet megosztani:((((((,vagyis amit én nem tudtam igénybe venni azt a férjem vegye igénybe.

Ha csak egy gyerek van akkor is meg lehet osztani.

2*2000ft fizettem ,hogy rendesen hozzáértő ember megcsinálja az adóbeválásunkat.

És létezik megosztás,csak az egyszerűsített lapom ez nem lehet már feltüntetni=nem érdemes)igy teljes adóbevallást adunk be mindketten,ezt amit az adóhivatal kiküldött,nem fogadjuk el,mert nincs rajta érvényesítve a családi kedvezmény!!!!

Nagyon mérges vagyok,hogy szándékosan megtévesztik az embereket,és ha nem járok utána bukik a megosztott kedvezmény.

Érdemes fizetni valakinek,és megcsinálja nektek is.

Főleg a megosztás miatt,mert 1 gyermek után járó 750ft adóalap csökkentő kedvezményt is megosztható

pl én esetemben csak 350ft amit igénybe tudtam venni,a többit a férjem igényli ....!

Érdemes utána járni mert még 2011-ben van adójóváírás és családi adókedvezmény is.

Május 20-ig igénybe tudod venni,ha jogosult vagy rá.

2012. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!