Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene valaki az adóbevallás...

Segítene valaki az adóbevallásom elkészítésében?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy a családi kedvezmény összegét melyik sorba és milyen összeggel szerepeltessem.


Munkaviszonyból származó jövedelmem: 170.095.- Ft

27 % 216.021.- Ft

Adójóváírás: 25 hó, 24200.- Ft

Levont adóelőleg: 10364.- Ft

Táppénz: 29495.- Ft

27 % 37459.- Ft

Az összevont adóalapba tartozó jövedelmet terhelő adóelőleg: 5993

Adójóváírás 5993



2011. augusztus 27-én töltöttem be a 91. napos terhességemet, melyre szeretném a kedvezményt igénybe venni.


Előre is köszönöm a segítséget.


2012. márc. 2. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
A magzatra tekintettel a betöltött 91. naptól jár a családi kedvezmény. Ez havonta 1 gyermek (magzat) esetén 62.500 Ft adóalapot csökkentő összeget jelent. Ha Te augusztusban betöltötted a 91. terhességi napot, akkor év végéig 5 hónapnyi kedvezményre vagy jogosult. 5 x 62.500 Ft = 312.500 Ft. Ezt az összeget kellene a bevallás 16. sorába beírni, de ha a 15. sor "d" oszlopába kevesebb összeg jön ki, akkor maximum azt az összeget lehet a 16. sor "d" oszlopába feltüntetni, mivel az adóalapot (-) mínusz előjelre nem csökkentheted. Neked a 15. sorba 253.480 Ft lesz a fenti számok alapján, akkor a 16. sor "d" oszlopába is azt írd be. Így lenullázódik az adóalapod, amire nem lesz adófizetési kötelezettséged, ezért az év közben levont adóelőlegek visszajönnek Neked az adóbevallás kitöltésével. Az adójóváírást még csak részben sem tudod majd kihasználni, mivel a családi kedvezmény megteszi helyette.
2012. márc. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!