Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen számlát tudok elszámolni?

Milyen számlát tudok elszámolni?

Figyelt kérdés

Most lettem egyéni vállalkozó (alanyi adómentességet választottam), még nem volt módom könyvelővel beszélni, viszont szeretnék venni egy-két dolgot a vállalkozásomhoz (anyagot).

A kérdésem az, hogy erről ugye nekem ÁFA-s számlát kell kérni a nevemre?

Ha valamiről nem kérek ilyen számlát, akkor azt nem számolhatom el?

És ha olyasmiről is lesz ÁFA-s számlám, amit aztán később mégsem számolok el (mert például rájövök, hogy az nem számolható el), akkor abból nem lesz baj?

És ha a METROban veszek valamit, ami nem a vállalkozásban lesz felhasználva, abból lehet baj?

Előre is bocs a buta kérdésekért, és köszönöm, ha válaszoltok.

(Nem azt a választ várom, hogy kérdezzem meg a könyvelőm - ezt majd nyilván meg is teszem - de én már most is szeretném tudni, nehogy addig is butaságot csináljak.)


2012. febr. 23. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérj mindenről nyugodtan áfás számlát a nevedre. Aztán azt számoljátok el, amit lehet és amit tudsz. A metro vásárlással sincs gond, max kidobod a szlát a kukába. De könyvelőhöz menj el, ne sajnáld azt a pár ezret. Biztonságot ad, még ha nem is olyan bonyolult a téma.
2012. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, úgy fogok tenni!
2012. febr. 24. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!