Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem értem, hogy miért nem...

Nem értem, hogy miért nem kell EU-n belül Áfás számlát kiállítani. Nem lenne logikusabb, ha itt Áfás számlát kapna, ott meg igénylőként visszaigényelné?

Figyelt kérdés
Így most ha a EU tagállamban lévő vállalkozásnak adok el árut,de nem tudom bizonyítani, hogy kivitték az árut és ott be is vallották,akkor én leszek a hibás..
2012. jan. 17. 15:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Javítom kérdésem..

Nem értem, hogy miért nem kell EU-n belül Áfás számlát kiállítani. Nem lenne logikusabb, ha itt Áfás számlát kapna, ott meg igénylőként visszaigényelné a vevő?

2012. jan. 17. 15:22
 2/3 tetro ***** válasza:
és ott hogy igényelné vissza az áfát, amit te ott nem fizettél be?
2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Erre lehetne megoldás. A lényege az,hogy az áfa az ő számláján lenne zárolva az eladó cége akkor jut hozzá,ha ő x napon belül nem viszi be. Azt hiszem van erre megoldás.

Vagy bevallásában szerepeltetné és kész.. az ottani hivatallal rendezné le.

Amúgy nem fura,hogy ha belföldről szerzem be az árut,akkor előre ki kell fizetnem az áfát,amúgy meg nem? Pedig Pest és Győr is EU-n belül van. Szóva,ha pesti cég vesz győritől,akkor EU-n belül történt:)

A jó megoldás szerintem az lenne,ha lenne egy bankkártyához hasonló dolog,ami igazolná a vevőt. Vásárláskor lehúznánk a kártyát, beütnénk a számla összegét. Ezzel rögzülne az ügylet egy nemzetközi rendszerben. Gyakorlatilag ez lenne az EU bevallás.

2012. jan. 18. 08:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!