Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mivel jár, ha elkapnak, h...

Mivel jár, ha elkapnak, h számla nélkül dolgozom? Függ, h milyen értékről nem adok számlát?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozásom, de szüneteltetni akarom, mivel már túl nagynak tartom a járulékokat! és a bevételem sem akkora. És b.ssza a csőrömet, h a b.dös,m.cskos cigók ebből élnek, ha orvoshoz megyek, ott is fizetnem kell, hiába van tb-m,..... 1 év alatt kb 800000 járulékra szerintem sok! Csak akkor bírságolnak, ha pénzátadáskor nem adok számlát, vagy fel is jelenthetnek, de bizonyíték nélkül mit tudnak kezdeni az ilyennel? Se lakásom, se kocsim, se bankszámlám. A járulékokat úgy tudom nem lehet csökkenteni sehogysem, még ha nincs annyi bevételem, akkor sem.Vagy rosszúl tudom? Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 19. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos mocsokság. Mivel foglalkozol? Mert ha nem áfaköteles, akkor lehet hogy magánemberként is leadózhatod, de ehhez nem értek annyira.
2012. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod, hogy "fizetési könnyítés iránti kérelmet" nyújtasz be (csökkentsék a tartozásodat), mert "annak megfizetése súlyosan veszélyezteti a saját és családod megélhetését".

Ne csak a levelet, a szükséges egyéb gazdálkodási adatokat tartalmazó "Adatlapot" is kitöltve csatold mellé. Szakember (=könyvelő) jó lenne, ha segítene az anyag összeállításában.


Ha elkapnak, hogy a szünetelés alatt mégiscsak folytatod a tevékenységet, 200 ezer Ft bírságot szabhatnak rád, a bírság összege törvényben van rögzítve, amely nem mérlegeli, hogy te magad mekkora összegről nem adtál számlát.

2012. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!