Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz-e, hogy január 1-től a...

Igaz-e, hogy január 1-től a diákmunkai fizetésekből is vonnak le adót?

Figyelt kérdés
Eddig tisztán megkaptuk az órabért (pl egy éjszaka 8*515=4120),de most azt hallottam,hogy ebből is adózni kellesz?
2012. jan. 8. 19:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
mondjuk most rendesen visszavettek mindenhol,ami a diákmunkásokat illeti. na mindegy,majd lesz vmi.
2012. jan. 8. 21:08
 12/16 anonim válasza:
53%

Meg kéne már adóztatni a nyugdíjakat is min.100ezer fölött!

Röhej,hogy a kiló alatt kereső család fenntartók és az életet elkezdeni próbáló fiatalok hátáról húznak mindig le még egy /vagy sok/ bőrt!

2012. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11%

Elég szörnyű, én ezért is hagytam abba a diákmunkát és kerestem inkább mást feketén.

Szörnyű, hogy velünk diákokkal végeztetik a legszörnyűbb robotmunkákat, éhbérért, ráadásul még semmibe is vesznek. Erre még ezt is elveszik, pedig mind rákényszerülünk a munkára.

De mondjuk a szövetkezeteket sem kell félteni, nagy tolvajok ezek is.

Én például diákokat korrepetáltam szövetkezeten keresztül, 500 Ft volt az órabérem, mint kiderült, 2000-et fizettek utánam. Mi ez, ha nem lopás? Hamar meg is egyeztem a családokkal, hogy mindenkinek jó legyen.

2012. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
20.38-as Lacinak. Munkaszerződés és törvény kötelez minden iskolaszövetkezetet arra, h mennyi pénzt, milyen címen vonhat le. A jövedelem szuperbruttója határozza meg, h ki volt jogosult adójóváírásra és ki nem. Kb a minimálbér összegének megfelelő bér fölött vontak 20,54 %adót eddig. Viszont a minimálbér alatt sem a Fürge diák, sem más nem vont adót. okoskodhatnál mondjuk olyan témában, amiről legalább saját tapasztalatod van...mert ahogy írtad, Te sosem melóztál pl a Fürge D-nál...akkor honnan veszel ilyen butaságokat?Egyébként ez nem csak a diákmunkára vonatkozik, más is adómentes volt minimálbérig, beleértve a GYEDET, felnőtt munkabért stb. Most mindenkit megszívattak...dehát ez van...
2012. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Murr-nak: Ebben igazad van, valóban tetűség, h nem fizetett ki többet a szövetkezet...bár van ennek az ellentéte is, h még a telószámlája sem térül meg, annak a csajszinak pl, aki leszervez vkit egy munkára. Ez abszolút hozzáállás kérdése.Teljesen az iskolaszöv "cégpolitikáján" múlik.
2012. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az nem jut eszébe senkinek, aki helyesli ezt, hogy van, aki a koleszt, bérletet, tandíját ebből fizeti részben/teljesen?

Nem a diákokat kéne megbúbolni azért, mert egyes iskolaszövetkezetek sumákolnak (ha anno le lett volna az alapítása ezeknek szigorúan szabályozva, most nem lennének gondok, és nem nekünk kéne szívni, de ettől függetlenül is nem a hibás lovon csattan az ostor)!

A másik meg az, hogy eddig az volt a baj, hogy a diákok a szüleiket húzzák le pénzzel. Most az a baj, hogy dolgoznak?!

2012. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!