Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelentsen az, hogy most...

Mit jelentsen az, hogy most már a közmunkásoknak a havi bére Január 1. től 37. 000ft,8 óra hosszában, amit tisztán kikapnak?

Figyelt kérdés
Ez borzasztó!
2011. nov. 29. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Mi borzasztó az éhbérbe? Régen is voltak rabszolgák. Mi is megyünk majd közmunkára, talán nem is olyan sokára. Jól eső érzés, főleg a honoráriumot figyelembe véve.

Egy másik kérdésben a foglalkoztatottság növekedésével foglalkozó cikk volt belinkelve.

Gondolom ezt az elkölthetetlen összeget kereső csoportot is beleírták a hihetetlen javulást mutató statisztikába.

Nem is tudom,hogy a közmunkások hova fogják költeni ezt a rengeteg pénzt.

2011. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
A közmunka 4 órában van én úgy tudom,és erre fizetik ki ezt a hatalmas összeget.De ehhez hétfőtől péntekig kell dolgozni.Ebből semmit sem lehet fizetni,de enni sem.!!
2011. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

ma 17:14


Az államnak egyáltalán nem tartozik a fő funkciói közé a közmunkaprogramok működtetése. Kapitalizmus van, a munkahelyeket elvileg a vállalkozók feladata biztosítani. Hőbörgés helyett örülj neki, hogy az államnak ilyesmik is eszébe jutnak, mint a közmunkaprogram, ami ellenkezik a piaci logikával.

2011. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

"Hőbörgés helyett örülj neki, hogy az államnak ilyesmik is eszébe jutnak, mint a közmunkaprogram, ami ellenkezik a piaci logikával."


Ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy az állam az álláskeresők két szép szeméért, és könnyebb boldogulásáért találta ki ezt az egészet.

Miért ellenkezne a közmunkaprogram a piaci logikával?

A közmunkások hasznos munkát végeznek, olyat, amiért kemény forintokat kellene fizetnie az államnak, no de így éh bérért is megoldható.


A mondatod azért váltott ki ellenérzést, mert nekem úgy tűnt, mintha egy banki szakértő azt mondaná, hogy nekik nem éri meg hitelt kiadni, csak azért teszik, hogy neked jó legyen. Amúgy meg örülj neki, hogy a banknak eszébe jut, hogy így segítsen neked.

2011. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy az állam az álláskeresők két szép szeméért, és könnyebb boldogulásáért találta ki ezt az egészet."


Pontosan azért. Demokráciában ugyanis a kormány érdeke, hogy a lakosság nyugodt legyen.


"Miért ellenkezne a közmunkaprogram a piaci logikával?

A közmunkások hasznos munkát végeznek"


Mert a gyakorlatban igen ritkán végeznek hasznos munkát.


"A mondatod azért váltott ki ellenérzést, mert nekem úgy tűnt, mintha egy banki szakértő azt mondaná, hogy nekik nem éri meg hitelt kiadni, csak azért teszik, hogy neked jó legyen."


A bankra ez nem igaz. Az állam mondhatná azt, hogy nem fizet semmiféle segélyt, aki meg nem kap munkát, az vándoroljon ki. Nagyjából így működik Románia, Szlovákia és a balti államok. Több millióan el is hagyták ezeket az országokat. Magyarország nem csinálja ezt, mert itt minden kormány szociálisan érzékeny. Amivel én ugyan nem értek egyet, de akik az "éhbér" miatt hőbörögnek, azoknak ezt respektálniuk kellene.

2011. nov. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Húha.Úgylátszik jövőre megyünk nyaralni.Szerintetek az asszony elfogadja,ha csak a Maldív-szigetekre tudom elvinni ebből az összegből?
2011. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A 3. kommentelő,biztos nem szenved hiányt semmiben!Csak egyszer kóstolnád meg ezt az életet,sőt..csak 3 hónapig helyet cserélnék veled,megnézném hogy mennyire lennél csendben hőbörgés helyett!Az ilyen szemétládák,csak élőben tennének ilyen kijelentést,biztos hogy nem állnának meg előttem!A rohadt életbe,hogy szinte tudtam hogy itt is lesz majd olyan idióta aki elszíveli ezt a helyzetet!Hát szíveld csak!Ti biztos 100.000-reket kerestek havonta,és kolbászból fonják a kerítést,inkább fogd be a szádat,mert nagyon primitív vagy és süllyedj!
2011. nov. 30. 12:54
 8/17 A kérdező kommentje:
A többi válaszolóval viszont 100%osan egyet értek... és az ember nem tud mit tenni... egyszerűen éhbérért dolgozunk!
2011. nov. 30. 12:56
 9/17 anonim ***** válasza:

közmunka 4 órás - tehát a minimálbérért dolgoznak

ez is jobb, mint a 0 forint...a gyári munkások nagy százaléka is minimálbérért dolgozik

2011. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miféle 4 órás??? 8 órás apukám, 8 órás!,írtam is a kérdésben.még mindig nem értitek? Januártól akik közmunkában 8 óra hosszások,azok fognak tisztán kikapni 37.000ft-ot!A gyári munkások viszont nem 37.000 forintot kapnak ki tisztán.Ne beszélj már zöldségeket.
2011. nov. 30. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!