Hogyan tanulnak bele az emberek az adózásba?
Én innen-onnan..
Régebben a cégnél dolgozóknak ha máshonnan nem volt jövedelmük a cég könyvelője csinálta az éves bevallást.
Megtudta, hogy nekem máshonnan is volt jövedelmem (bérbeadás). rögtön odavágta az egész bevallást.
kaptam az APEHtől a bevalláshoz egy 20-30 oldalas ismertetőt a mitmennyithogyan, azt át kellett rágni, abból már szinte kiderült.
Első évben 8 óra, 2.-ban 4, 3.-ban 2 óra volt jól megcsinálni, egy évben 1*.
18,36 jól írja. Ha még a munkahelyi jövedelmeden kívül volt még esetleg egy-két helyről is valami jövedelmet, azokról is kell, kapják igazolást, és azokon is rajta kell legyen, hogy a bevallás melyik sorába kell írnod.
Nem túl bonyolult, de azért figyelni kell, akkor nem lehet baj.
A gyakorlatban. És azt nem írom alá, hogy nem bonyolult. Borzasztóan az, főleg ha sokféle jogon kapsz bármilyen jövedelmet, bevételt. Az adózás nem csak az év végi bevallásról szól, amit egy program helyetted megcsinál, hanem sok minden másról. Én a dolgozóim felének nem tudom 8 féle képpen sem elmagyarázni azt a kicsit ebből, ami rájuk vonatkozik, azt amivel kapcsolatban nekik döntési lehetőségük, vagy kötelezettségük van.
Ne légy elkeseredve, az adózás az életünk része, az is marad, idővel Te is "beletanulsz" annyira, hogy ne tudjon senki átvágni, vagy adott esetben fogsz tudni lavírozni az adózási kiskapuk között...
Mint minden az életben, ez is megtanulható és van egy csomó segítség is (kitöltő program, jártas kollégák stb..). Az adózásról szóló törvényt is el lehet olvasni az éppen aktuális állapotában. Pl én mérnök vagyok, s nap mint nap akad olyan probléma, amihez utána kell nézzek, vagy valakit megkérdezzek, felhívjak, hiába van x év tapasztalatom. Ugyanígy van az adózással, munkaügyi kérdésekkel. Nem az én asztalom. Egyszer csak azon találtam magam, hogy éppen a hatályos munkaügyi törvények szerint kell döntéseket hozzak. Az a véleményem, hogy az iskola után a munka közben még többet tanul, tapasztal az ember. Viszont sohasem szégyelltem kérdezni, érdeklődni a homályos ismeretek után.
Első körben érdeklődj a diákmunkát szervező cégnél, vagy olyan ismerősnél, évfolyamtársnál, aki már volt hasonló helyzetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!