Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent a kettős adózást...

Mit jelent a kettős adózást elkerülő egyezmény? Ez csak az adózásba enged betekintést a más ország hatóságainak vagy a tulajdonosok adatait is kiadják?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mibe kellene betekinteni. Te nyilatkozol, hogy hol akarsz adózni. Ha mondjuk van egy Cipruson bejegyzett céged, akkor nyilván ott adózol utána. Senki még csak meg sem fogja tudni, ha nem akarod, hogy neked céged van ott.
2011. jan. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel adózni minden országban kell a jövedelem után az egyezményt azért kötötték, hogy az egyén a megszerzett jövedelme utáncsak egy helyen adózzon. Ha egy magyar állampolgár egy másik országban jövedelemhez jut, ott a fizetéséből ugyanúgy levonják az adóját. Bevallani viszont Magyarországon kell. A bevalláson van olyan kocka, ahol a külföldön szerzett jövedelmet be lehet írni a levont adóval együtt, így itthon már nem kell adózni utána, csak az itthon szerzett jövedelem után. Ha nincs egyezmény a két ország között, akkor ott is és itthon is adózni kell. 2011-től a magyar állampolgárok külföldön történő foglalkoztatását a külföldi munkáltatónak Magyarország felé köteles bejelenteni. Amennyiben ezt elmulasztja, akkor a foglalkoztatott magyar munkavállalónak kötelessége bejelenteni. Mindez elmulasztására meg vannak a megfelelő büntető szankciók.

Cég esetében az adózás ott történik, ahol a céget bejegyezték. Ebbe most részletesen nem megyek bele, mert a kérdés a tulajdonosokra vonatkozik: A cégadatok (alapítás, tulajdonosok, székhely, telephely, címek...)nyilvánosak, de nem a tulajdonosok személyes adózási adatai. A cégek mérlegei is nyilvánosak, hiszen a cégek még közzétételi díjat is fizetnek a cégbíróságnak a cégközlönybeli megjelentetésért.

Azt azért nem árt tudni, hogy ha valamelyik hatóság (persze milyen hatóságra gondolsz?)kiváncsiskodik, akkor betekintést is fog kapni megfelelő indok ellenében. Egyébként meg minek érdeklődne, pusztán kiváncsiságból nem fog.

Ha magyar állampolgár külföldön céget alapít és onnan jövedelmet szerez, bevallási kötelezettség terheli. Ha a cége úgy működik, hogy jövedelmet nem szerez belőle és minden tevékenysége külföldön történik, személyesen nem is működik közre, akkor őt csendestársnak hívják és nem terheli bevallási kötelezettség, amennyiben 36 órát elérő itthoni főállás mellett teszi és tulajdonosi jogait nem is gyakorolja. Ha nincs itthon fő állása és úgy tulajdonosa egy külföldön bejegyzett cégnek, akkor 2011. január 1-től köteles a jogviszonyát bejelenteni.

A lényeg, hogy évről-évre egyre több kiskapu kezd bezáródni az adózásban és egyre nehezebb "elbújni".

Persze ha bele akarsz merülni ennek tanulmányozásába, akkor érdemes lenne elolvasni az Adózás Rendjéről szóló Törvényt (Art) és a Gazdasági társaságokról szóló Törvényt(Gt). Kicsit száraz, de jobban meg fogod érteni az egész rendszer működését.

2011. jan. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ma 02:25


Nem tehetnék fel neked pár kérdést e-mailben a témával kapcsolatban? Csak pár kérdés lenne és sokat segítene.

2011. jan. 1. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!