Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszaigényelhetem a megbízási...

Visszaigényelhetem a megbízási szerződésemből levont adót?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a minimálbérből nem vonnak adót.Az én fizetésem kb a minmálbérnek számít,de nem vagyok rendesen bejelentve,hanem megbízási szerződést kötnek minden hónapban.

A megbízási szerződésemből pedig előre levonják minden hónapban a 18% adót!A kollégám be van jelentve rendesen és ugyanarra a bruttóra kb. jóval több nettója jön ki,mert neki nem vonják le.Ezt én is viszzigényelhetem majd?Vagy ez a megbízási szerződés miatt nem lehetséges?

Köszi a segítséget előre is!


2009. máj. 19. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A megbízási szerződés alapján kapott összeg is a jövedelmednek számít. Így amikor az adóbevallást készíted a teljes összeg után kell számítanod az adót, amennyiben többletbefizetésed van, úgy természetesen visszaigényelheted!
2009. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Adójóváírás csak bérjövedelem esetén jár, megbízási szerződéssel szerzett jövedelem önálló tevékenységből származó jövedelemnek számít.
2009. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most direkt megnéztem az Abev programban (apeh honlapjáról letölthető nyomtatványkitöltő program), és az adójóváírást az egyéb jövedelem esetén is jóváhagyja. Nem jelzi hibaként.


Vagyis: vagy rossz a program, vagy az előttem szóló írta rosszul.

2009. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük: [link]

47. oldal: "Amennyiben Ön 2008-ban bérjövedelmet is szerzett, a bér után (24. sor „a”

oszlopának fehér mezőjében feltüntetett bér összege) adójóváírás illeti meg akkor, ha az Ön

összes, bevallásadási kötelezettség alá eső jövedelme az 1 250 000 forintot nem haladta

meg. (2 762 000 forint összes bevallott jövedelmet meg nem haladó jövedelem esetén Önt

csökkentett összegű adójóváírás illeti meg, az erre vonatkozó szabályokat az e sorhoz fűzött

magyarázatban szintén megtalálja.)"

Mit kell írni a 24. sor "a" oszlopába? (Ez az adójóváírás alapja.)

45. oldal: "Ne feledje el az 1-4.

sorok „d” oszlopában és a 22-23. sorok „a” oszlopaiban szereplő bérjövedelmeket külön is

összegezni és e sor „a” oszlopában lévő fehéren hagyott mezőbe beírni."

Mint már említettem, a megbízási szerződés alapján szerzett jövedelem önálló tevékenységből származó jövedelemnek számít, amit a 9. sorban kell feltüntetni. Ez az Útmutató alapján nem tüntethető, fel a 24. sor "a" oszlopában, következésképpen nem jár utána adójóváírás.


Amúgy nem vagyok adószakértő, a tévedés jogát fenntartom.

2009. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Dolgoztam már anno megbízási szerződéssel,akkor nem tudtam visszaigényelni,de akkor volt más munkahelyem is,szóval nem volt nagy veszteség.

Kicsit haragszom a renszerre,hogy nincs más jövedelmem,nem esek magasabb kategóriába,mégis levonják tőlem az adót!

De hát ez van.

Szóval köszi!

2009. máj. 20. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!