Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszaigényelhetem a költségel...

Visszaigényelhetem a költségelszámolásban levont adót?

Figyelt kérdés

tanuló vagyok, hétvégén meccset vezetek, a meccsek után kapott pénz költségelszámolás fejében kapom.

Amit ott levontam adónak, azt vissza tudom igényelni?

Minden játékvezető mondja, hogy ha van kézpénzfizetési számlám sportfelszerelésről, akkor azzal vissza igényelhetem az levont adót, ahogy a többiek?

Tavaly majdnem 15000forint adó lett így levonva a meccsek díjából, és van is egy 15000ft-s számla kiállítva a nevemre a cipőmről.


ÍGy néz ki: [link]


2010. febr. 24. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A bevételedből (NEM az adódból) levonható az önálló tevékenységgel kapcsolatos kiadásaid. A maradék a jövedelem. A számlába 50 % költséghányad van feltüntetve. Ennyit mindenképp össze kell szedned, különben adóhátralékba kerülsz. Azt hiszem jobb lenne ha keresnél egy ebben a témában jártas könyvelőt. Kérdezd meg a többieket, nekik ki csinálja.
2010. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Vásárolgass év közben cipőt, gatyát, amit el tudsz számolni, én még a sporttáskámat is játékvezetői kiadásként számoltam el, és a számlákat beírták valahogy adóbevallásnál, és isszakaptam az adót teljesen.
2010. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!