Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lemondhatok a testvérem...

Lemondhatok a testvérem javára az örökségről még mielőtt a nevemre kerülne? Van ennek költsége?

Figyelt kérdés
És ő lemondhat róla? Mármint gondolom el kell fogadnia, amiről én lemondok és kifizetni a közjegyzői díjat, majd ez után van rá mód, hogy lemondjon róla vagy visszautasítsa? És ekkor meg kell jelölni valakit, akinek a javára lemondani akar?
2009. máj. 15. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A hagyatéki tárgyaláson bárki lemondhat az örökségről. De nem mondhat le más javára. Ha lemond, akkor a természetes örökösödés szerinti lesz az örökös, ha az is lemond akkor a következő jogosult.

Ha nincs örökös, akkor az államra száll a vagyon.

2009. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, lemondhatsz, de ha vannak gyerekeid, akkor tovább száll rájuk, ők örökölnek, ha nincsen, akkor jönnek csak a testvérek.


Miért akarod lemondani?


Mivel az örökös csak örökrésze erejéig felel a hagyatéki terhekért, ezért teljesen felesleges lemondani, attól nem kell tartanod, hogy negatív lesz a végeredmény amit örökölsz.

2009. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nekem van egy pici babám és nem akarom, hogy ő örökölje. De sajnos a telek is nagyon érdektelen és abból is csak 6/20-ad a miénk a tesómmal. Senkinek sem kell, akinek köze van hozzá és így mit is kezdhetnék vele?!
2009. máj. 15. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha lemondasz róla, akkor a gyerekedre száll, és te ugyan törvényes képviselője vagy a csemetédnek, de az ő örökségéről nem mondhatsz le, csak a Gyámhivatal hozzájárulásával.

2009. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!