TB-t kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Pályakezdő, ámde munkanélküliként kötelezhetnek tb fizetésére? Semmilyen keresetem nincs.
2011. nov. 3. 19:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek.

Akkor tehát december 15-én regisztráltatom magam pályakezdő munkanélküliként és akkor még egy ideig az állam állja? ezt jól tudom?

Önkormányzat nem hiszem, hogy kifizeti, semmire sincs pénzük, nem vagyok szociálisan annyira rászorult, mert nincs 3 testvérem stbstb...:S úgy tudom, ez alapján döntenek, hogy fizetik-e.

2011. nov. 5. 10:17
 12/18 anonim ***** válasza:

"Akkor tehát december 15-én regisztráltatom magam pályakezdő munkanélküliként és akkor még egy ideig az állam állja? ezt jól tudom?"

Nem, ezt rosszul tudod. A munkanélkülieknek csak akkor rendezett a jogviszonya, ha pénzbeli ellátást (álláskeresési járadékot/segélyt, keresetpótló juttatást) kap a munkaügyi központtól. A pályakezdő munkanélkülieknek nem állja az állam a TBjét.

"Önkormányzat nem hiszem, hogy kifizeti, semmire sincs pénzük, nem vagyok szociálisan annyira rászorult, mert nincs 3 testvérem stbstb...:S úgy tudom, ez alapján döntenek, hogy fizetik-e."

Az önkormányzat fizeti, de ennek java részét visszakapja az államtól, mint ahogy a bérpótló juttatás, rendszeres szociális támogatás, közmunkabér és járulékai java részét is.

Szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorult lehetsz, nem kell hozzá 3 testvér, stbstb. Ha már elmúltál 20 éves és nem tanulsz nappalin, önálló "családnak" számítasz szociális szempontból, függetlenül attól, hogy a szüleiddel élsz. Magyarán: ha nem vagy házas, nem élsz élettársi kapcsolatban, akkor csak az számít, hogy a te jövedelmed mennyi, és a te neveden levő vagyontárgyak értéke mennyi. A szüleid jövedelmét, vagyoni viszonyait nem vehetik figyelembe, hiába élsz velük. Keresd meg a neten a szociális törvényt, benne vannak az értelmezések, a jövedelmi és vagyoni határok amik alapján bírálják a rászorultságot.

2011. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Attól hogy anyukámnak 20 éve nincs tb-je attól nem nyugdíjas 42 éves.... mellesleg leszarom a törvényt majd ha mindenki betartja akkor majd én is. Lehet szidni emiatt az sem érdekel, velem sem tudnak mit csinálni, se jövedelmem se tualjonom sincs az én nevemen így max lecsuknak, azzal meg már jobban járok mint ha kint halnék éhen max bent gyorsabban megölnek vagy valamelyik nő szexrabszolgája leszek....
2011. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Most akkor ha júniusban államvizsgáztam, elvileg október 31-ig érvényes a diákigazolványom, így tehát mi a helyzet a tb-vel? December 15-ig érvényes??? Könyörgöm, valaki írja már le, meg azt, hogy mit tehetek utána, mert össze vissza mindne infot kaptam és fogalmam sincs, hova forduljak már.
2011. nov. 5. 11:40
 15/18 anonim ***** válasza:

a diák lejártát követő 3 hónap érvényes még a tb-d, azután ha nincs munkád még akkor bemész az apeh irodába és kérelmezed egy nyomtatványon hogy magad után fizeted a tb-t, kapsz csekkeket ezeket havonta befizeted, ennyi, nem bonyolult , nem tom mit kell ezen ennyit sza.rozni.

ha lesz munkád akkor meg megszűnik a magad után fizetés ezt ki is küldik levélben hogy nem kell többet fizetned mert a munkáltató fizeti. Ha meg nem lesz munkád de nem fizeted akkor meg már megtalálnak így kénytelen vagy fizetni.

2011. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

December 15-ig van TBd.

Decemberben bemégy az önkormányzathoz és kéred, hogy rendezzék ők.

Ha nem rendezik, akkor bejelentkezel a NAVhoz (APEH) és fizetsz magad után (idén havi 5100, jövőre több lesz)

2011. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt van neked a link a fizetési kötelezettségről:

[link]

2011. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
passziv féléven is ellátott vagyok?
2011. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!