TB-t kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Pályakezdő, ámde munkanélküliként kötelezhetnek tb fizetésére? Semmilyen keresetem nincs.
2011. nov. 3. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen. Ha nincs semmi jövedelmed, kérelmezd a polgármesteriben, hogy rendezzék helyetted.
2011. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek, vagy beírsz az apeh-nak hogy magad után fizeted és akkor kapsz 1 évre való csekket 5000 Ft-ról amit havonta fizetsz vagy megvárod míg lesz állásod és bejelentenek. Nekem 1 éve nincs tb-m
2011. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi!


Jól értem? Amíg nem dolgozom, nem kötelező fizenem, vagyis, ha kórházba kerülök, akkor ki kell fizetnem a költséget, mivel nincs biztosításom. Ha ezt vállalom, akkor ennyi. Akkor válik kötelezővé, amikortól bejelentenek...így van?

2011. nov. 3. 19:38
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem így van, totál hülyeséget írt a második, meg te is.

Mindenkinek kötelező TB-t fizetni, vagy valakinek fizetnie kell utána, akár akarja, akár nem. A kórházban meg sose kell fizetned, akkor se, ha nincs rendezve a TB-d, ellátnak.

Viszont az orvosnál ki fog derülni, hogy nincs fizetve TB-d, és majd lejelentik az APEH-nek, azok meg behajtják visszamenőleg az elmaradást. Ez akár több százezer forint is lehet, büntetéssel együtt. Ilyen felszólításra bármikor számíthat a második is az 5 éves elévülési időn belül.

Persze, nem mindig veszik észre, de ha igen, akkor szopacs van...

2011. nov. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az utolsónak van igaza. Ez nem választás kérdése, hanem kötelező. Az senkit nem érdekel, hogy nincs jövedelmed, befizetheti a Te nevedben az Anyukád is. Akinek semmilyen biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya nincs, az köteles havonta 5.100 Ft-ot fizetni egészségügyi szolgáltatási járulék címmel. Ha nem egész hónapban áll fenn ez a kötelezettség, akkor napi 170 Ft az összege. Ha jogosult lennél álláskeresési járadékra, akkor a Munkaügyi Központ fizetné ezt helyetted, ha lenne munkaviszonyod, akkor a munkáltató fizetné egészségbiztosítási járulék címmel.

Egyébként tényleg kérvényezd az Önkormányzatnál, hogy ilyen esetben rendezzék helyetted ezt az összeget, amíg a jogszabályok megengedik. Van rá lehetőség.

Azok pedig, akik eddig sem fizették, pedig kellett volna, lehet, hogy nagyon sokat fognak visszamenőleg, ugyanis az adóhivatal többnyire megvárja az utolsó pillanatot ennek kivetésére, mert úgy több a kamat rá, no meg lehet, hogy a bírság is. Nagyon kevesen ússzák meg ezt a dolgot, nem jó hazárdírozni.

2011. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kell fizetni a tb-t ja, és minek? mert nek használok soha egészségügyet? persze, nekem 5 éve nincs tb-m mint a másodiknak és még sincs belőle gondom, perig rendszeresen járok a háziorvoshoz anyukámnak gyógyszert felíratni, ott mindig már robotszerűen mondja az asszisztens hogy tb én mondom hogy oké, ő meg , jó nem zavarja nekik csak figyelemfelhívó kötelezettsége van. ennyi, ha bejelentenek automatikusan befizetik a tb-t neked ha nincs munkád akkor meg neked kellene fizetned de vagy fizeted vagy nem. A kórházban nem tudsz fizetni bár adnak összesítőt hogy mennyibe kerültél. ha nem fizeted akkor nem tudsz elmenni semmi sztk-s vagy kórházi ellátásra, mint hogy én sem, de nem is megyek. Ha most fizettem volna 5 évig a tb-met ennyi pénz elment volna feleslegesen mert egyáltalán még közelébe sem jártam semminek, azzal meg ne gyertek hogy az egészségügy így nem tud fejlődni meg bla bla. Az már 20 éve nem fejlődik pedig mennyi mindenki fizeti a tb-t....
2011. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én anyukámnak 20 éve nincs fizetve a tb-je.
2011. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, minden ilyen kérdésnél van egy csomó olyan, aki terjeszti a hülyeségeit ("ha nincs fizetve a TB-d, nem látnak el az orvosnál"), meg filozofál, hogy "hát de mért kéne fizetnem, ha nem is veszem igénybe - erre nyilván az a válasz, hogy mert ez a törvény, de nem mintha ezt úgy általában képesek lennének megérteni.

Én meg úgy vagyok vele, hogy leírom, mi van, aztán a többi már mindenkinek a maga dolga. Az egyik része nyilván megússza (mert a TB adatbázis elég szar, ez nem titok, pl. azért, mert az egyetemek, főiskolák jó része nem jelentette le a diákokat, hogy hallgatójuk volt, ezért lehet az is, hogy a TB adatbázisban nem látszik, de az egyetem fizette utána a TB-t, csak nem jelentette le - ezért az ilyen kétséges eseteket, ahol van valami nyoma, hogy egyetemre járt, általában nem szokták piszkálni, hogy nehogy pofára essenek), a másik része az embereknek meg ugye az, amelyik itt hőzöng előbb, hogy "mit, nekem sincs már TB-m három éve", aztán utána meg ugyanitt nyavíkol, hogy "kaptam egy felszólítást a NAVtól 230ezer forintról a tébé miatt, ezt most tényleg be kell fizetnem???! Nem is vótam orvosnál 5 éve!". Ha rákeresel, találsz jópár ilyen kérdést.

Én meg aszondom, hogy mindenki maga dönt, meg aztat csinál, amit akar.

De a szabályok ezek, és ha hoppáré lesz, akkor nem hivatkozhat se arra, hogy nem volt orvosnál, se arra, hogy "hádde másokat se büntetnek meg".


Ja, az utolsónak meg üzenném, hogy a nyugdíjban benne van a TB, ugyanis vonják belőle az eü járadékot, így azt nem kell külön rendezni...

2011. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
akkor ebből hogy jövök ki jól? kérelmezhetem az önkormányzatnál visszamenőleg is pár hónapra? nem tudtam, hogy mi ezzel a helyzet, eddig egyetem állta.
2011. nov. 5. 00:02
 10/18 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem lehet kérelmezni.

Viszont ha nappali tagozatos hallgató voltál, akkor a diákigazolványod érvényességéig +45 napig jogosult vagy az eü. ellátásokra. Ha most júniusban államvizsgáztál, akkor december 15-ig, és dec.16-tól kell magad után rendezned (akár úgy, hogy kérelmezed az önkormányzatnál, akár úgy, hogy fizetsz magad után)

"eddig egyetem állta": Nem, az egyetem nem fizetett utánad egy fillért sem, nem ő állta, hanem a nappali tagozatos tanulói jogviszonyod alapján az állam állta.

2011. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!