Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magamnak kell fizetnem a tb-met?

Magamnak kell fizetnem a tb-met?

Figyelt kérdés
2011. januárban lett munkahelyem, előtte még nem dolgoztam csak m.nélkülibe voltam bejelentve, de onnan sem kaptam járadékot. 4 hónapig dolgoztam, mikor terhes lettem és el kellett mennem táppénzre. 4 hónapig kaptam a táppénzt, de az most lejárt. 9es kóddal vagyok táppénzen, elvileg még azon vagyok csak járadékot nem kapok. Az Apehnál se tudtak erre a kérdésre válaszolni, hogy most akkor valaki fizeti az én TB-met vagy magam után kell? Mert elég érdekes lenne ha egy hónap múlva megyek szülni & kiderülne nincs TB-m. Aki tud válaszolni, annak köszönöm szépen. Vagy esetleg valami forrást linkelni, ahol utána tudok nézni. Köszönöm!
2011. okt. 21. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az apeh nem tudott válaszolni, akkor (ahogy elnézem) itt sem veszi magára senki, hogy esetleg tévesen informáljon.

Ezért:

Írd le ezt a kérdést levélben, címezd és küldd el az illetékes megyei, ill. kerületi NAV Jogi Osztályának. Legyen róla egy másolatod és az elsőbbségi feladást igazoló postai feladóvényt tüzd a sajátod mellé. Max. 30 napon belül választ kell kapnod.

Akármi is történik, tudod igazolni, hogy írásban kértél állásfoglalást ebben az ügyben.

2011. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább az OEP-hez kellene fordulnod, ugyanis ez az ő speciális területük, neten keress rá, hogy hozzátok melyik ügyfélszolgálat van közel, telefonálj nekik vagy menj be személyesen, szerintem.
2011. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Téved az előző!

A saját TB. fizetési kötelezettség alá történő bejelentkezést (ha kell), a NAV 11T1011-es nyomtatványon kell megtenni, a fizetendő havi összeg (amennyiben kell) jelenleg 5.100.- Ft.

A kérdés az, hogy be kell-e jelentkezni, és fizetni kell-e?

2011. okt. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én meglátásom szerint, mivel a táppénzre való jogosultságodat kimerítetted (mivel nem volt legalább 365 nap munkaviszonyod), és dolgozni sem tudsz, ezért hiába áll fenn a munkaviszonyod, a biztosításod szünetel. Járulékalapot képező jövedelmed nincs, a kivételek közé (mint táppénz, thgy. GYED stb.) nem tartozol bele, ezért arra az időre, ameddig "fizetés nélküli" szabadságon vagy, addig magadnak kell a "TB-det" rendezni, csak így vagy jogosult egészségügyi ellátásra. Ez havonta 5.100 Ft, napra lebontva pedig napi 170 Ft.


Terhességi-gyermekágyi segélyre és GYED-re így sem, úgy sem leszel jogosult, mert a szülést megelőző 2 éven belül nincs legalább 365 nap biztosítási időd. A fenti ellátásoknak pedig ez az alapfeltétele.

Te maximum szüléskor a GYES-re lehetsz jogosult, mert az alanyi jogon jár, + a családi pótlék, + az egyszeri anyasági támogatás, ha a feltételeket biztosítod hozzájuk.

Terhességi-gyermekágyi segélyt maximum még méltányossági alapon kérhetsz, ha nincs meg a szükséges biztosítási időd. Ahhoz sok körülményt mérlegelnek, és nem kötelesek megadni a méltánylást.

2011. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Az utolsó válaszolónak : köszi, hogy ilyen részletesen leírtad, de a GYES-GYED és többivel tisztában vagyok. Köszönöm!

2011. okt. 25. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!