Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha pályakezdő munkanélküliként...

Ha pályakezdő munkanélküliként be vagyok jelentkezve a munkaügyön kell TB-t fizetnem magamnak? (lent)

Figyelt kérdés

Mivel pályakezdő vagyok, segélyt nem kapok(nem is akarok), semmit nem fizetnek utánam, de olyat hallottam, hogy mivel munkanélküli vagyok, ebből következően nincs jövedelmem, nem is kell Tb-t fizetnem...ez létezik, vagy átcseszték a fejem, és fizethetek a dokinál, mint a kisangyal?

Bár én látok abban logikát, hogy ha nincs miből, akkor nem kell fizetnem, de a mai világban ki tudja...

Szeptember óta vagyok regisztrálva, azóta voltam már dokinál, vettem gyógyszert, és még nem ütközött ki, hogy TB tartozásom lenne...de azért nem vagyok nyugodt...


2010. nov. 10. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Saját magadnak kell fizetned a TB-t ha munkanélküli vagy!Kezdetben még nem ütközik ki h nem fizeted de huzamosabb ideig előbb utóbb kifog ütközni!Menj be apeh-hoz és kérd a csekkeket és fizetned kell!Sajna ez van!Én is fizetem mivel munkanélküli vagyok!Míg kaptam álláskeresési járadékot meg keresetpótló juttatást tanfolyam ideje alatta addig nem kellet fizetni, mert onnan levonták!Amint megszűnt pár hónapig én se fizettem be, aztán rászántam magam, mert nem akarok a dokinál égni ha kdierül h huhu nem is él a tb kártyám :D
2010. nov. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha pályakezdő vagy, gondolom júniusban végeztál az iskolával. A tanulmányaid befejezése után a diákigazolványod érvényességének idejéig jogosult vagy a természetbeli eü. ellátásokra. Utánna még 45 napig passzív jogon vagy jogosult erre. (okt.31-ig érvényes a diák, dec. 15-ig van a passzív jog; dec.16-tól kell rendezned)

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorultnak számítasz, kérelmedre az önkormányzat rendezi a TBdet. (23 éves kor alatt nézik a családod jövedelmét és vagyonát is, a fölött csak a tiédet, feltéve, ha nem vagy házas, vagy nem élsz élettársi kapcsolatban)

Ha nem vagy erre jogosult, akkor kell magad után fizetned.

Be kell jelentkezned az APEHnél eü.hozzájárulás fizetésre (netről letölthető a nyomtatvány és postán beküldheted) Az APEH az egyik beküldött példányt érkeztetve visszaküldi, majd küld ki neked határozatot a fizetési kötelezettségről és csekkeket.

A munkaügyi csak akkor rendezi a TBd, ha pénzbeni ellátást is kapsz tőlük (járulékot/segélyt/átképzési támogatást)

Az, hogy kibukik-e, hogy nincs rendezve a TBd nem biztos, elég sok pontatlanság van a nyilvántartásban. Viszont ha orvosi ellátást veszel igénybe és egy ellenőrzéskor kibukik, hogy nem volt rendezve a biztosításod, akkor kifizettetik veled visszamenőlegesen a biztosítást, + büntetést a bejelentési kötelezettség miatt, és az orvosi ellátás költségeit.

2010. nov. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam.akkor decemberig még nem kell félnem.Lassan teszek látogatást az APEHban.
2010. nov. 10. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!