Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tudok valakit feljelenten...

Hogy tudok valakit feljelenteni az Apeh-nál? Betelefonálok és elmondom hogy miért jelentem fel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 18:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim válasza:
Az a javaslatom , hogy anyádékat kéne fel jelentened mert ilyen ember ellenes gonosz sz@rházit hoztak erre a szép magyar földre !!!
2011. szept. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsó hozzászólónak. Miért nem jelented fel a parlamenti képviselőket? Tudod-e hogy azok közül senki nem fizet adót, van jó könyvelő, ügyvéd és elintézik. Pedig a milliós fizetéseken túl, a számlanélküli "költségtérítés, állami lakás,....És van bőven belőllük, az ország lakosságszámához mérve a világ legnépesseb parlamantje a magyar!!!!!A környező országokban max. 100 képviselő a majd 400-hoz képest ami itt van, ha ezek befizetnének mindent de jó lenne.

És a tragika hogy nem az ország ügyeit tárgyalják hanem egymás ellen acsarkodnak /párt de személyes értelemben is/

2011. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Azokat is felkéne jelenteni igen, csak semmire nem mennél vele de ha te ennyire eltűröd hogy csalnak, sikkasztanak akkor csak gratulálni tudok.

A 08:40-as válaszolónak üzenem hogy anyádék is egy kultúrált gyereket hoztak létre megjegyzem az ilyen parasztok miatt tart ott az ország ahol tart, gondolom te könnyen beszélsz a milliós kereseteddel te bunkó tapló paraszt.

2011. szept. 26. 17:22
 34/46 anonim ***** válasza:
"Azokat is felkéne jelenteni igen, csak semmire nem mennél vele de ha te ennyire eltűröd hogy csalnak, sikkasztanak akkor csak gratulálni tudok"-Mert ha te most feljelented azt akire haragszol, azzal mire mész???Ő csak egy tű a szénakazalban.És hangsúlyozom mégegyszer :TE SEM MÉSZ VELE SEMMIRE.
2011. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim válasza:
A 17.32 TAPLÓ PARASZTNAK válaszolnák !!! Okostojás igazad van milliomos VAGYOK a tartozásokban !!! Azt kívánom neked is nehogy jobb sorod legyen mint nekem !!! De ha csak hobbibol jelentgetsz fel attol még neked semmivel sem lessz jobb életed !!!Vagy te is a 2/3 os többségel vagy ???
2011. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Azt, akinek a szerzett vagyona és életmódja nem áll arányban a bevallott jövedelmével, helyes és jogos feljelenteni, hiszen a be nem fizetett adóval a közösséget károsítja meg. Célszerű azonban előtte minél több tényt begyűjteni és nem vaktában vagdalkozni.
2011. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
08.12-es....Akkor ha így lenne minden politikosunknak börtönben kellene lenni /mint például Horvátországban, ott még a miniszterelnök is börtönben van mert nem tud elszámolni a MOL igazgatójától kapott 10 millió euróról/ És például Orbánunknak is honnét az össz magyar kőbánya, Tokaji hegyvidék, és ne soroljam..ha csak pár 100 ezer a bevallot bevétele????????
2011. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
08.12-esnek:Kérlek alásan, a szerzett vagyonnak minősül az a vagyon is, amit nagyszülőktől vagy szülőktől örökölnek az emberek.Hogy a betépett leragadt szempilládat felnyissam nézzél szét a világban (szűk magyar hazánkban)és rájössz, hogy kobzott már el állambácsi olyan VÁLLALKOZÓTÓL vagyont, akire feltételesen rábizonyították a többszörösét annak az adócsalásnak, mint amennyit valójában elcsalt és haszonélvezetestől elvették a házát.És mint mindig most sem az utcákat járták végig felkutatva, hogy hol folyik fekete munka, hanem az addigis legalább a minimumot fizető vállalkozóról húzták le a nemlétező bőrt.Ne menjünk messzire:Az elmúlt napokban(mivel már nekem is olyan rohadt nehezen megy a szekér)Elkezdtem felpakolni az általam gyártott áukat a vaterára, teszveszre.Természetesen vállava garanciát is és számlaadást is, mert úgy véltem, hogy ez itt csak így mehet, mert igenis nyoma van és visszaellenőrizhető.Nem vagyok fent csak pár hete, de eddig senki nem jelentkezett.Hogy miért nem?Azon kaptam magam, hogy DRÁGA vagyok.ÉS HOGY MIKET TALÁLTAM!!!!Ugyan azt az árut, amit én gyártok megtaláltam fele annyiért.ÉS VISZIK MINT A CUKROT!Ami szép benne a kedves vaterás eladó használtként teszi fel, a közleménybe beleírja, hogy van készleten pár új darab , Garancia nuku, számlaadás nincs!És az elmúlt 3 hónapban 11 db-ot adott el, csupa++++++ visszajelzéssel.AZAZ :Én vagyok a g.ci milliomos vállalkozó, akit mindenki irigyel és fel akar nyomni, mert feltételezik, hogy adót csalok, de az ilyen utolsó pofátlan senkiházi csalókat SOHA NEM FOGJA MEG A NAV!Mert nem is keresi.És mégegy gyönyörű dologra derítettem fényt, Egy másik cég hasonló áruval kereskedik, mint én, számlát is ad, garanciát is vállal, DE zárt aukcióra csábítja az érdeklődőit.A zárt aukvión egy párszázforintos múanyag csecsebecsére lehet licitálni, amit rögtön meg is nyer az érdeklődő.Ezáltal kiadják egymásnak a címet és elérhetőséget és máris feketén számla nélkül vaterás jutalék kifizetése nélkül gazdát cserél az áru, amelyre korábban ugyanaz az emberke érdeklődött, mint aki a párszázforintos csecsebecsét elnyerte zárt aukción.NA MOST ÉN IS JELENTSEM FEL ŐKET???
2011. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 potyike ***** válasza:
változatlanul az a véleményem,hogy az adócsaláshoz hozzájáruló állampolgárokat is büntetni kellene.Azokat,akik a szolgáltatások igénybe vételekor nem kérnek számlát és akik vásárláskor a kereskedőtől nem kérik a nyugtát,amikor az nem használja a pénztárgépet.
2011. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben a qrvák országában, már semmi nem az, aminek látszik.

Már eddig kétszer húztak le állami szintű bűnözőkhöz közeli vállalkozások és velük egyetemben még az állam is. Elrebegem nektek röviden ez első esetet, csak okulás képpen:

1999-ben egy polgármester asszonyhoz közeli vállalkozó csődbüntettet hajtott végre (ennek ellenére vígan él a mai napig a rablott pénzekből és felfüggesztettet kapott, sőt a lánya viszi tovább a "vállalkozást"), aminek eredményeképpen engem megkárosított akkor kb.3.000.000.- forinttal. Esélyem sem volt visszaszerezni a pénzt vagy az árut, a háttérhatalom miatt. Erre még azután jött az állambácsi a markával és mivel kiadtam rá a számlát és mivel 2000 január 1-vel megváltoztatták a behajthatatlan követelések könyvelésére utaló szabályt, miszerint nem számolhattam be a veszteséges ÁFA-mat, a következő negyedéves ÁFA-ba, hanem le kellet írnom a következő 2000 évi adóalapomból, ezért a negyedévben keletkezett kb. 1.000.000 forint ÁFA-mat be kellett fizetni az államnak. Nem volt elég a "vállalkozó" lehúzása, még az állam is csavart egyet a tökömön. 3 gyerekkel, lakáshitellel a nyakamon, ez szerintetek mi volt, ha nem rablás, állami szinten. Akár hova fordultam segítségért, mindenhonnan elhajtottak, mint a lovat. Oldjam meg. Amit lenyúltak, az más tulajdona volt, mert hitelbe hoztam el és ezt nekem ki kellett köhögni az ÁFA-val együtt.

Szerintetek, én ezután segítek az államon bármilyen tevékenységemmel? Jelentsek fel bárkit is? Minek? Értelme egyenlő lenne a nullával és amilyen mocskos, aljas, hazaáruló "vezéreink" vannak, még a végén engem marasztalnának el, vagy még rosszabb; ha látják milyen "öntudatos" jelentgető vagyok, lehet, hogy beszerveznének valami ügynöknek és ha nem állnék kötélnek, akkor engem és a családomat is tönkretennék.

Na, ennyit a becsületességről!

2011. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!