Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » APEH-nál hogy kell bejelenteni...

APEH-nál hogy kell bejelenteni, ha valaki adót csal?

Figyelt kérdés
Tudok egy illetőről aki óriási haszonra tesz szert de nem adózik utána. Ha beakarnám jelenteni azt hogy tehetném meg?
2009. ápr. 19. 14:18
1 2
 11/17 anonim válasza:
70%
Igaza van, csak sokan gyávák vagyunk. Persze ott kezdődik, mikor a milliárdosok adóparadicsomokba viszik a vállalkozásokat... Hát Ők hazafiak!!! Sőt szociáldemokraták K...lyi volt ipari min.
2009. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

Neked ehhez semmi kozod nincs! Ugyhogy szallj magadba, es felejtsd el hogy feljelentsd a szomszedodat. Ha neked o barmit is art az eletedben, akkor ok. addig viszont foglalkozz a sajat magad eletevel!!!

Azert azt ne felejtsd el, hogy Isten nem bottal ver, es hiaba van most nagy szad, hiaba megy jol a sorsod, meg nem tudod, hogy mi var rad az eletedben.

De egyszer mindenki visszakap mindent. Kivanom, ha feljelented is az illetot, a lelkiismeret furdalasodtol az eletedben egyetlen boldog pillanatod ne legyen.

Pukkadj meg ahol vagy:)))

2009. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
A nagy igazság az, hogy ha feljelented, még lehet neked lesz kellemetlen érzés, pedig lehet megérdemelné a szomszédod. Én hiszek abban, hogy a rossz emberek a büntetésüket meg fogják kapni, majd egyszer és akkor amikor nem is várják.
2009. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 MARIANN06 ***** válasza:
71%
Jelentsd csak fel!Nem tudo hogy kit de tedd meg.Mi akik rendesen fizetünk mindent, szarul élünk,aki lop csal meg hazudik annaK meg jol megy? HOGY VAN EZ?
2009. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha uzsorázna, nem akarnád feljelenteni... Gondolom csak kitaláltad, hogy antipatikus legyen a személye a kérdésed látogatóinak. Mert ha uzsorázik, akkor biztosan intézi valakivel a behajtást is.


Szóval ha van bizonyítékod, hogy nem adózik (ugyan milyen bizonyítékod van?), akkor hajrá. De ha már ott vagy, írd már fel a honatyáink nevét is, akik számla nélkül vesznek fel költségtérítést.


stb.stb.

2009. ápr. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelentenék fel senkit, de megértem a kérdező érzéseit, mert nem a szomszédomtól, aki normálisan dolgozik a családjáért sajnálom vagy irigylem azt, ami van neki, sőt örülök is neki, hanem azoktól az emberektől, akik (ismerek sok ilyet) 50milliós házakat felépülnek és nem adóznak semmit, hanem viszik ki a pénzüket küldföldre, amit összecsaltak. Mindent a barátnőjük nevére íratnak, hogy ne lehessen megfogni őket. Na ez az ami vérlázító!!! Élik világuk, a másik ember meg aki rendesen, becsületesen dolgozik, fizeti a kevéske fizetése után az adót nem bír megélni. És nem azokra a kivételekre gondolok, mert van olyan is, akinek sok van és rendesen fizet is utána. Tőlük sem sajnálom! De sajnos a mi kis országunkban a legtöbb sok pénzű emberke nem becsületes úton szerzi a pénzét és nem is adózik utána.
2009. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írjál egy levelet a területileg illetékes Apeh-hez. Úgy tudom a névtelen bejelentéseket is kivizsgálják. Én is felnyomnék szívesen a környezetemben élő embereket. Pl. olyat aki szoc.segélyből él, az férje rokkantnyugdíjas és mellette feketén dolgozik, és közben 8 milliós hitelt vettek fel /55 évesesen/ hitelre autó lakásfelújítás stb. Az Apeh miért nem nézi meg azokat is akik így élnek. Miből futja a hitelt fizetni. Fekete munka és segélyek felvétele jogtalanul. Nem azt kéne vizsgálni, ha valaki 70 év munkája után kp.vesz egy új autót, esetleg egy újépítésű ingatlant.
2009. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!